RöportajAhmet Nur ÇebiBJK HaberleriGünün OlayıHaberHürser TekinoktaySpor Haberleri

Hürser Tekinoktay: Ahmet Nur Çebi’ye kalsa Milan’ı şampiyon yapan da o, Covid-19 aşısını bulan da o

Beşiktaş’ta kongre için geri sayım başladı. Bu hafta sonu önce mali genel kurul sonra başkanlık seçimi yapılacak. İki kez başkan adayı olan ve camianın takdirini kazanan Hürser Tekinoktay, bu seçime katılmayacak.

Hürser Tekinoktay, Beşiktaş’la ilgili görüşlerini Cumhuriyet’ gazetesinden Hilmi Türkay’a anlattı anlattı.

“Ona kalsa Milan’ı şampiyon yapan da o, Covid-19 aşısını bulan da o, ama gerçek tarihin en başarısız dönemini bize yaşattı”

Mevcut başkan Ahmet Nur Çebi’yi eleştiren Tekinoktay, “Ahmet Nur Çebi’ye nasıl ‘Başarılı’ diyebiliriz. Gerçi ona kalsa dünyanın en başarılı adamı. Milan’ı ve City’i şampiyon yapan da o. Hatta Covid-19 aşısını bulan da o. Çebi yönetimi 1 yılda 13-14 kişiyle şampiyon olan takımı dağıtan, 1 yılda 4 teknik direktör, 25 yardımcı hocaya maaş ödeyen, 1 yılda 35 futbolcuyla 35 ayrı mevki yaratan tarihin en kötü yönetimidir” dedi.

“AVRUPA’DAN MAHRUM ETTİ”

Hürser Tekinoktay, “Ahmet Nur Çebi yönetimi, 1 dönemde 3 Futbol AŞ Genel Müdürü değiştiren, 1 yılda aynı kişiyi CEO’luğa atayan 1 ay sonra aynı kişiyi sportif direktörlüğe getiren, 19 yılda yapılan borç stoğunu 1 dönemde 2.6 milyar TL’den 5.6  milyarlara çıkartan (muhtemelen hafta sonu mali kongre böyle açıklanacak), 1 yılda koca sezonu çorbaya çeviren, Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı önümüzdeki sene, 120. kuruluş yılımızda Beşiktaş’ı Avrupa’dan mahrum eden tarihin en kötü yönetimidir. Daha önce Şampiyonlar Ligi’nden 150 milyon Avro gelir elde eden takım şimdi 200 bin doları zor topluyor. Ligde şampiyonluk şansınız varken 6. bitirip Avrupa’ya gidemiyorsunuz. Beşiktaş stajyerlerin kulübü değildir” diye konuştu.

Radyospor’un konuğu olan Tekinoktay neden aday olmadığını açıkladı ve Ahmet Nur Çebi’yi bombaladı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu