Ümit Öndeş ve Ersin Çamoğlu sorgulanacak mı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Egebank eski Kredi Risk İzleme ve Hukuk İşleri Grup Müdürü Özgen Tanuman’ın Şişli Savcılığı tarafından tutuklanmasıyla birlikte gözler Murat Demirel’in diğer prenslerine çevrildi. Sırada Ümit Öndeş ve Ersin Çamoğlu olduğu gelen bilgiler arasında.

Çuvallarla para hortumlanan Egebank’ın Prensleri ne olacak

Geçtiğimiz günlerde, Egebank eski Kredi Risk İzleme ve Hukuk İşleri Grup Müdürü Özgen Tanuman’ın Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanması, bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in diğer prenslerini gündeme getirdi.

Bankanın kaynaklarının Murat Demirel şirketlerine aktarılmasında birinci derecede rol oynayan Ali Suha Paya, Ersin Çamoğlu, Ümit Öndeş, Buket Yengüalp, Emine Mehtap Ceylan, Gökalp Baştürk ve Şaban Ayhan Tatlıgil gibi isimlerin akıbetinin ne olacağı da merak konusu oldu.

Murat Demirel’e yakınlıkları ile bilinen ve bankanın içinin boşaltılmasında birinci derecede etkileri olduğu bilinen söz konusu isimlerin sorgulanmaları sonucunda karanlıkta kalan birçok noktanın açığa çıkacağı bildirildi.

Prensler sorgulanacak mı?

Bankanın içinin boşaltılması sırasında verilen kredi işlemlerinde birçok sorumlulukları olduğu tespit edilen söz konusu isimlerin tutuklanıp tutuklanmayacağını zaman gösterecek.

İŞTE MURAT DEMİREL’İN PRENSLERİ

  • Ali Suha Paya Kimdir : Egebank’ın eski yönetim kurulu üyesi. Himak, Tempoteks, CBM İşgüvenliği Ürünleri San. ve Tic. AŞ. ve ZBD Sağlık Ürü. Ltd. şirketlerine verilen kredi kullandırımına yönelik işleme imza atanlar arasında. Söz konusu bu krediler bankanın içini boşaltmak için verilen ve geri dönmeyen krediler.
  • Ersin Çamoğlu Kimdir? : Egebank eski yönetim kurulu üyesi. CBM İşgüvenliği Ürünleri San. ve Tic. AŞ. ve ZBD Sağlık Ürü. San. ve Tic. Ltd. şirketlerine bankacılık mevzuatına, bankanın iç düzenlemelerine, genel bankacılık uygulamalarına tamamen aykırı olarak 5 milyon dolar kredi verilmesi.
  • Ümit Öndeş Kimdir: Egebank eski Genel Müdür Yardımcısı. Himak ve Tempoteks’e verilen kredi kullandırımına yönelik işleme imza atanlar arasında. Toplam 1 milyon 500 bin dolar banka alacağından şirketler lehine vazgeçerek, görevleri nedeniyle muhafaza, denetim ve sorumlulukları altında bulunan banka varlıklarını kendisi ve üçünçü kişiler lehine tasarrufta bulunması. Ve bankayı zarara uğratması ve zimmetine para geçirmesi. Himak ve Tempoteks şirketlerine verilen ve bloke edilen kredinin bankaya Fonca el konulmasından sonra blokeyi çözdürme konusunda talimat vermesi.
  • Buket Yengüalp Kimdir : Bankanın operasyondan sorumlu eski Genel Müdür Yardımcısı. Himak ve Tempoteks şirketlerine verilen ve bloke edilen kredinin bankaya fonca el konulmasından sonra blokeyi çözdürme konusunda talimat vermesi.
  • Emine Mehtap Ceylan Kimdir: Murat Demirel’in gerek bankayı alırken, gerek bankanın alınışından sonra para hareketlerinin üzerinden geçirildiği ve özellikle bu iş için kullanılan Ege Finans Holding, Era Finans Factoring Hizm., Era Servis Turz. İnş. Tic., Era Finansal Kiralama, Üniversal Yatırım Holding ve MD Holding şirketlerinin yönetim kurulu üyesi. Tüm bu şirketlerin muhasebe kayıtlarını ve para akışlarını düzenleyen kişi.
  • Gökalp Baştürk Kimdir: Murat Demirel’in şirketlerinin hepsinde yönetim kurulu üyesi. Para hareketlerinin üzerinden geçtiği kişi. Off shore şirketler aracılığıyla bankanın içinin boşaltılmasında rol oynayan kişilerin başında geliyor.
  • Şaban Ayhan Tatlıgil Kimdir : Murat Demirel’in şirketlerinin hepsinde yönetim kurulu üyesi. Para hareketlerinin üzerinden geçtiği kişi. Off shore şirketler aracılığıyla bankanın içinin boşaltılmasında rol oynayan kişilerin başında geliyor.
0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: