Hasan Arat: Fulya davası Türkiye’de bir milattır

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Fulya davasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş camiasının sevilen isimlerinden Hasan Arat, bu davanın Türkiye’de bir milat olduğunu söyledi.

Haber1903’e konuşan Hasan Arat şunları söyledi:

“Bu davayı açanları, kulübün menfaatini bu kadar yakından takip edenleri ve bu davaya destek veren herkesi bir Beşiktaşlı olarak gönülden tebrik ediyorum. Türkiye’de bir milattır. Halkın takımı, kendi meselesine sahip çıkmıştır. Bundan sonra hiç kimse istediği şeyi istediği gibi yapamayacaktır. Hukukun ne kadar önemli olduğunu herkesin idrak ettiği bir ortamda böyle bir kararın çıkması çok yerindedir. Kulübüm açısından, bu kulübe mensup bir fert olarak bu verilen karardan çok memnunum. Yönetim Kurulu, hukuken kendi değerlendirmesini yapacaktır. Bu değerlendirmeyi yaparken çok dikkatli olmalıdır. Çünkü burada aslolan Beşiktaş’ın menfaatidir. Beşiktaş’ın menfaati her türlü menfaatin üstündedir. Bu koltukta bugün oturanlar yarın oturmayacaktır. Başka arkadaşlar gelip görev alır, bu koltuklar gelip geçicidir. Aslolan Beşiktaş’ın menfaati olduğu için de bu kararı Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda vermeleri gerekir.

Hukuk, kendilerine ne yapacaklarını tarif edebilir. Ancak önemli olan Beşiktaş vicdanını dinlemektir. Bu vicdanı dinleyerek alacakları yönetim kurulu kararı, bu kulübün geleceğini çok ciddi biçimde şekillendirecektir. Nasıl karar alacaklarını bekleyip göreceğiz. Ama şunu herkesin bilmesi lazım. Ne karar alırsa alsınlar Beşiktaş’ın neferleri bu işin peşini bırakmayacaktır.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: