HaberHasan AratHürser TekinoktaySpor Haberleri

Hasan Arat: Beşiktaş inanılmaz bir dönem geçiriyor, camia uyanmalı!

Beşiktaş eski yöneticisi Hasan Arat, tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren, ekonomik yönden dibe vuran Beşiktaş’ta camiayı uyanmaya davet etti.

NTV Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına katılan Hasan Arat, Yıldırım Demirören yönetimini ağır sözlerle eleştirdi. “Bu işlere kendi şirketiniz gibi bakamazsınız” diyerek Yıldırım Demirören’i eleştiren Hasan Arat, “Beşiktaş zamanında memur maaşıyla yaşayan bir başkan seçerek ayakta kalmayı başarabilmiştir… Bugün Beşiktaş, bir kişinin veya grubun malı olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir… Şu kadar para verdim diye her dakika insanların suratına çarpa çarpa kongre üyelerini sersemlettiler… İsteyen istediği gibi hareket edemez. ..Mali genel kurullarda gelir hesap verir… Muhalefeti dinlemek zorundadır… Siz seçiliyorsunuz diye kimse size sonsuz hürriyet vermiyor… Beşiktaş’ta bazı değerler kayboldu…” dedi.

İşte Hasan Arat’ın çarpıcı açıklamaları;

Dün gazeteciler özgür basın için bir yürüyüş yaptı. Bütün ünlü gazeteciler katıldı. Sizce spor medyası özgür mü? Siz istediğinizi, hiç kimseye hakaret etmeden hukuk kuralları çerçevesinde gerekli eleştiriyi yapıp tespit ettiğiniz bir meseleyi yazdığınızda veya konuştuğunuzda kulüp yöneticileri, federasyon yöneticileri tarafından medya kuruluşlarının sahiplerine bu kişiyi görevden alın, bu kişi yazmasın diye bir baskı geliyor mu? Bunları taraftara yuhalatırım diye bir baskı geliyor mu? Sizce Türkiye’de en fazla sayfa ayrılan, en fazla zaman, para ayrılan spor medyası özgür mü? Kamuoyuna gerçekleri aktarabiliyor mu? Bu birinci şekilde halka doğru bilgi gitmesi için medyanın tam anlamıyla özgür olması lazım. Baskıdan uzak.

Hasan Arat’ın borsadaki şirketi Arat Tekstil’in hisseleri dün seçimi kaybetmesiyle birlikte inişe geçti.

Bedavaya giden futbolcuların hesabını kimse sormadı!

Beşiktaş kamuoyunun doğru bilgilendirilme mecburiyeti var. Bunun birinci ayağı da yönetimdir. En son mali genel kurulda Amerika’daydım. Bilirsiniz hiç kaçırmam. Büyük de bir mücadele veririm. Mücadelemin başlangıcı da hep sahte üyelerle ilgilidir. Kulübün mayasını bozan bu sahte üyeler gerçek üyelerin de ortaya çıkmasını engellemiş, onları eritmiş, pasif bir duruma getirmiş. Bugün Beşiktaş, bir kişinin veya grubun malı olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Bu tehlikeye dur diyecek yer de genel kuruldur. Gidişat öyle bir noktaya geldi ki ben istediğimi yaparım, nasıl olsa kulübü de borçlandırdım. Şu kadar da para verdim diye her dakika insanların suratına çarpa çarpa kongre üyelerini sersemlettiler. Bugün müthiş transferler yapıldı. Arkasından bedavaya giden futbolcuların hesabını kimse sormadı.

Beşiktaş kendi yörüngesinden çıktı

Mali genel kurula gidiyorsunuz. Yıldırım Demirören yönetimlerinin son 7 yıldaki mali kurullarına dönün bakın. Neler konuşmuş. Ya Fenerbahçe, ya Galatasaray veya federasyona yüklendiğiniz zaman genel kurulun yönü değişir ve genel mevzuların içine girilir, soru sorulamaz hale gelir. Bu yıl da aynı şey oldu. Kimse gelip sorgulamasın diye zamanında bayram günü, derbi günü mali genel kurul yapıldı. Süleyman Seba döneminde böyle bir şey yoktu. Fulya’ da me oluyor bilmiyoruz. Bugün Beşiktaş camiası bu yönetim şekline inancını yitirdi. Geçici, saman alevi transferlerle, büyük para harcamalarla, şovlarla, medyada aşırı yer almayla ki bazı yöneticiler bunu en büyük hedefleri olarak görüyordu, e ne oldu? Beşiktaş kendi yörüngesinden çıktı.

İsteyen istediği gibi hareket edemez

NationalTurk Haber

Bu işlere kendi şirketiniz, kendi iş yeriniz, kendi hayatınız gibi bakamazsınız. Olaylara sosyolojik olarak farklı bakmakta fayda var. Buna farklı baktığınız zaman da daha fazla doğru yapma şansınız ortaya çıkar. Yani burası kimsenin malı değil. İsteyen istediği gibi hareket edemez. Mali genel kurullarda gelir hesap verir. Muhalefeti dinlemek zorundadır. Siz seçiliyorsunuz diye kimse size sonsuz hürriyet vermiyor. 7 yıldan bu yana kulübün getirildiği borç batağı, bir de üstüne şu kadar para verdim diye camiayı tehdit etmek, buraya nasıl olsa kimse gelemez diye düşünmek, bunlar hep yanılgıdır.

Hürser Tekinoktay BirGün’e konuştu: Fulya davası ‘Ahmet Dursun, Seba gitsin’ ile başladı

Beşiktaş camiası bu rüyadan uyanacak

Toplumda bunun nice örnekleri vardır. Bu toplum önemli bir toplumdur. Bu toplum ne kadar sıkıntı çekerse çeksin ayakta kalmıştır. Hem de memur maaşıyla yaşayan bir başkan seçerek ayakta kalmıştır.

Süleyman Seba bunun örneğidir. Geçmişi küçümsemeyeceksin, tarihine bakacaksın. Beşiktaş camiası da biraz silkinecek, bu pembe rüyadan uyanacak. Ve bugünü sorgulayacak. Gençler de dönüp bakacak, neler olmuş diyecek. Şimdi İnönü Stadı konuşuluyor.

1998’de bu stadın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden nasıl alındığına bakacak. Rahmetli Cenk Koray’ın o zamanın dev basın, medya patronlarının karşısına çıkarak, Uzanlar’ın karşısına çıkarak nasıl meydan okuduğuna dönüp bakacak. O zaman kıymetini daha fazla anlayacak. Yani biz bir dönem yaşıyoruz. İnanılmaz bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemin bedeli çok acı oldu. Ama bunun toparlanma vakti de çok uzak olmamalı.

Bugün Beşiktaş’ta birisi bu meselelerle uğraştığı zaman başkan geçiyor basının karşısına 45 saniye, 1 dakika süren bir suçlama yapıyor, çekiyor gidiyor. Son 7 senede kaç kere böyle hareket yaptığına bakın.

Medya bütün gündemini kulüple takımla geçiriyor. İnsanlara inanılmaz suçlamalar yapılıyor. Yani burada medyanın adalet terazisinde dikkatli olması lazım. Sadece insanlar muhalefet olduğunda dinlenmemeli. İnsanlar fikir sahibi olduğunda da dinlenmeli.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Düzeni neye göre bozdunuz?

Mustafa Denizli gönderildiğinde biz çıkıp dedik ki bir gecede bir insanı bu derece hasta yapamazsınız. Siz karar verdiniz, hasta yaptınız ve yolladınız. Herkes her şeyin nasıl olduğunu biliyor. Ve çıktı yöneticiler, bugünkü yönetim inanılmaz suçlamalarda bulundu bunu söyleyenlere. Bundan birkaç gün önce Mustafa Denizli, teklifler geliyor sağlığım iyi dedi. Şimdi madem öyleydi. Bu düzeni bozarken neye göre bozdunuz.

Beşiktaş’ın değerleri kayboldu!

Ben Beşiktaş takımını izlerken Türk oyuncuları cımbızla mı arayacağım. Beşiktaş bu kadar kötü netice alınca mı benim gençlerim sahaya sürülecek. Beşiktaş’ta neler oluyor kimse sorgulamıyor. Beşiktaş’ta kaç tane yabancı oynuyor dönün bakın. Beşiktaş’ın ruhuna uygun mu?

Bugünün futboluna uygun olduğunu iddia etseniz bile bu kadar yabancının oynadığı bir takımda kendi takım kaptanınızı bu şekilde yollamak doğru mu? Kim güvenecek size? Beşiktaş’ta bazı değerler yerinden oynadı. Bazı değerler kayboldu. Bu değerlerin geri gelmesi lazım.

Medya doğru bilgiler verirse insanlar fikir sahibi olabilir. Ama medya bilgi verirken o günün rüzgarına göre hareket ederse toplum bir müddet sonra okuduğuna da inanmıyor. Beşiktaş kulübünde böyle bir tehlike vardır. Seba’nın söylediği gibi kulübün bir gün birilerinin tamamen kontrolüne geçme tehlikesi vardır.

Madden ve manevi olarak vardır. Manevi olarak çözülmeler başlamıştır. Herkesi kendine gelmeye ve gerçekleri görmeye davet ediyorum. Bu kadar vurdumduymazlık, bu kadar istediği gibi hareket eden yönetim olamaz artık. Sürekli futbolda başarıya endeksli bir yönetim tarzı gelişti. Ve bu yönde harcanan tonlarca paranın hesabını kimse soramıyor.

Hasan Arat: ‘Galatasaray gibi olacağız’

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

  1. hasan arat doğru seyler soylemekte ancak ne Hasan arat ne Yıldırım Demirören Klübün kötü olması için bunları yapmazlar.Her yapılan Beşiktaşın iyi olması için yapılmakta olup bence Yıldırım demirören Teknik direktörün yanına Rıza Çalımbay,Metin Tekin ;sergen Yalçın ,Feyyaz uçar ,Ali gültiken,vb Bİlgi sahibi olan disiplin ile çalışmayı seven camiaanın degerlerini yerleştirmeyi denemeli.Dünya yıldızları schuster için burada düsüncesine katılmıyorum zira parayı veren Beşiktaş Klübü Schuster degil schusterin bu oyuncuların gelmesine katkısı inkar edilemez ancak bence büyük camialar 1-2 seneyi bazı seylerin değişebilmesi için feda edebilirler.Eminimki Büyük Beşiktaş Camiaasıda takımın iyi yerlere gelmesi adına sezon sonunda gerekli düzenlemeleri yaparak yerli ve yabancı dengesini düzenleyeceklerdir.Beşiktaş 1980-1990 dönemi Fenerbahçe klübüne benzemekte olup kadro mükemmel ancak sürekli teknik adam değişikliği ve futbolcu değişikliği ile başarı yakalanamaz.İbrahim Üzülmez çok iyi bir futbolcu ancak her ne olursa olsun bir kaptan takımın ve arkadaşlarının önünde diger arkadaşına her ne sartlar altında olursa olsun vuramaz diger ibrahimde kaptanına küfür edemez beşiktaşın Rıza çalımbay gibi bir kaptana ihtiyacı var.Takımı kendi haline bırakınız ve futbolcularımıza sahip cıkınız Sinan engini geri getirin bir agabey e inanılmaz ihtiyac var Beşiktaşta .Hiç bir sey yapılamıyorsa tecrübeli kişilere sorun ya da örnek klüpleri inceletin paralı danışman tutun gönderin Avrupaya inceletin Real madridi barcelonayı yada en kotu Fenerbahçeye bakın galatasaraya bakın neleri doğru yapmışlar neleri yanlış yapmışlar Galatasaray nasıl kazandı Uefa kupasını disiplinli bir teknik adam ve hiç kimseyi işine karıştırmadı tek yetkili olarak takıma sahip cıktı yonetim dısarıya hep güçlü imaj verdi hep birlik verdi futbolcuların hepsi aynı yaş grubu ve kosan mücadele eden paraya ve kariyere ac insanlardı ve Bİzim krallığımıza ve 48 mac yenilmezlik rekorumuza son veren takım Galatasaraydı o sene biz Rasim kara cok başarılı olmasına ragmen sadece fatih terimi gecemeyip ligi 2. sırada bitirdığı için görevine son verdik.Lucescu gibi bir hocayı yolladık neler yaptığı ortada .Daum u 2 . kez getirdik kokainci diye gönderdik ve gitti Fener bahcede neler yaptı.Schustere 1 sene daha verin olmazsada o zaman alternatif arayın 5 senedir tüm maçlarını yakından seyrettiğim takımımın Bir oyun mantalitesi yok ne oynadığını rakibe kabul ettiriyor ne de oynanı kabul ediyor orta sahada mücadele içinde bir oyun anlayısı sürdürüyor Ertuğrul Saglam ve Mustafa denizli döneminde döneminde yemeden atacağı 1-2 max 3 gol ile mac kazanan takım su anda 1-minimum 3 gol yiyerek maçları noktalıyor. bence sorgulanması gereken bu yoksa ne schuster ne oyuncular sadece DİSİPLİN yok bunuda 30 yaşına gelmiş adamlara teknik direktor veremez.Syg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu