Hani baskın seçim değildi? Fikret Orman şimdi de Mayıs’ta aday olacakları hedef aldı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Yeni yönetim kurulu listesini açıklayan başkan Fikret Orman, “Sadece yönetimi değiştirmek istiyorum. Bu bir baskın seçim değil” dediği olağanüstü kongre öncesinde yine çelişkili açıklamalarına devam etti. Orman, 2019 Mayıs’taki olağan genel kurulda aday olabilecek isimleri ise adeta Beşiktaş düşmanı ilan etti!

Ağustos ayında yapılan Divan Kurulu Toplantısında olağanüstü kongre kararını alan Fikret Orman “Yönetim olarak silkelenmeye ihtiyacımız var. Yönetim Kuruluyla alakalı seçime gideceğim. Yeniden bir yönetim kurulu, yeni bir güç, yeniden bir mücadeleye girebilmemiz için seçime gitme kararı alacağım. Bu bir baskın seçim olmayacak” ifadelerini kullanmış, 2019 Mayıs ayındaki olağan kongrenin de zamanında seçimli olarak yapılacağını duyurmuştu.

Dün ise yeni yönetim kurulu listesini açıklayan aynı Fikret Orman, BJK TV’de katıldığı canlı yayında “Tek başımıza seçime gitmemiz, karşı tarafımızda çok açık ve net mesaj vermeme rağmen 250 tane imza bile toplayamayan bir yapı oluştu. Biz de tek başımıza giriyoruz seçime. Bunun avantajlı tarafları olduğu gibi dezavantajlı tarafları da oluyor” dedi.

Sadece 1 ay önce açıkladığı baskın genel kurulda aday çıkmamasını eleştiren Fikret Orman konuşmasının devamında ise daha garip ifadeler kullanarak 2019’daki olağan genel kurulda aday olması muhtemel kişileri hedef aldı ve şunları söyledi:

“8 ay sonra bir seçim var. Bu seçimde aday olun, birleşin, karşımızda aday olsun dedim. Şov için aday olacaklardan bahsetmiyorum. Bir aday çıkamadı. Bundan sonra da aday çıkamadıktan sonra önümüzdeki 8-9 ay sonra bazıları hizmet için yanımızda olacak. Bazıları da Beşiktaş’ın başarısızlığını, maç skorlarının kötülüğünü takip edip onların üzerinden kaldıraç yapıp Beşiktaş’ın mutsuzluğu üzerine ortam kovalayacaklar. İnşallah Allah onlara yol vermesin.

Sandığı koyuyoruz kapalı kapılar ardında dedikodu yapmayın. Aranızda birleşin ciddi bir aday çıkarın. Reklam için aday olmaya çıkanlar haricinde 250 tane imza toparlayamadı bunlar. Uğraştılar bilmem ne falan. Bunları konuşanların bütün ağırlığı o zaten. Mayısa kadar Beşiktaş’ın kötü gitmesini bekleyecekler. Beşiktaş şampiyonluğu kaybederse olalım, Beşiktaş mali olarak kötü bir duruma düşsün bakalım, onları kovalayacaklar.”

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinden Hürser Tekinoktay ise Fikret Orman’ın açıklamalarına Twitter hesabından yayınladığı mesajlarla tepki gösterdi.

Tekinoktay’ın attığı tweetler şöyle;

“Divan toplantısında söylediklerin ve burada söylediklerin ayrı, hiç yakışmıyor.

Seçim 8 ay sonraydı.
Ve sen yönetimi değiştirmek istedin.

“Motivasyonum düştü.
Aynı ekiple devam etmek istemiyorum” dedin seçimi erken alma sebebin bu idi.

Sevgili @ruzgarsagnak ve ben sana ayrı ayrı seçimi yap 2019 Mayıs’a kadar yetki aldın.
“Sahaya yansır, hemen yap kasımı bekleme kadronu değiştirmek hakkın ama 2019 olağan seçimlerinle oynama” diye divan toplantısında yüzlerce kişi önünde sana dedik mi? Demedik mi ?

Sende teşekkür edip,
“2019 olağan seçimleri zamanında olacak” diye söz vermedin mi?

Şimdi çıkmış sanki genel seçim varmış da, milletin hepsi toplanmışta 250 imza toplayamamışlar gibi algı manipüle ediyorsun

Kaldı ki sen 250 imza toplayıp mı Başkan oldun ?

Sana ve yönetimine son divan toplantısında;
“Camianın birlik ve beraberliğini sağla”
Dedik mi? Demedik mi?

Şimdi sen çıkmış, önce taraftara şimdi tüm kongre üyelerine ayar verip laf sokuyorsun?

Seni o üyeler seçti, Beşiktaş camiası seçti

Geldiğinden beri önce Quaresma, sonra Fernandes, sonra Rüştü, sonra göreve getirdiğin ve abi dediğin Samet Aybaba sonra eski sporcular sonra Şenol Güneş sonra Ahmet Çebi ile hizip/ problem yaratmadığın kimse kalmadı.

Hala koca Beşiktaş camiasının Başkanı olduğunu koca Beşiktaş Klübünün başkanı olduğunu kabul etmiyorsun.

Sen hala kendini renkli üyelerin ve Sarı Lacivert kaşkoluyla üye yaptığın murat haznedarın başkanıyım sanıyorsun.

Sen Beşiktaş Başkanısın… Beşiktaş

Birde çıkmış 2019’da kimse karşına çıkmasın diye önden;
“Beşiktaş şampiyonluğu kaybederse çıkacaklar”
Diye yine algı manipülasyonu yapıyorsun.

Beşiktaş geçen yıl 4. oldu.
İyi giden takımda Şampiyon olmak için yapılacak ara transferde şampiyonluğu kaybetmek için yaptık.

Sende bunun hatalı olduğunu Mali kongrede kabul ettin.

Bu yılda başarız olursan yine mi kimse çıkmasın istiyorsun ?

Beşiktaş’ın sahipsiz mi kalmasını istiyorsun ?

Kimse bir asırlık Beşiktaş’ın sahibi değildir.

Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır.”

Fikret Orman’ın açıklamalarının tamamı;

Fikret Orman'ın BJK TV'deki açıklamaları

Hani baskın seçim değildi? Fikret Orman şimdi de Mayıs’ta aday olacakları hedef aldıhttp://www.besiktaspostasi.com/hani-baskin-secim-degildi-fikret-orman-simdi-de-mayista-aday-olacaklari-hedef-aldi.htm#.W5okoOgzaHs

Beşiktaş Postası paylaştı: 13 Eylül 2018 Perşembe

Paylaş:

Bir Yorum Yaz