Güntekin Onay Fikret Orman’ı topa tuttu

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın önceki gün Ntv spor’a yaptığı açıklamaları yorumladı ve Orman’ı adeta topa tuttu.

BEŞİKTAŞLI güçlü bir takım bekliyor. Ezeli rakiplerinin arkasında kalmaktan, boynu bükük dolaşmaktan bıkmış, usanmış durumda. Ancak Sayın Fikret Orman‘ın Ntv Spor’da yaptığı açıklamalardan çıkarttığım sonuç ‘sportif açıdan’ Beşiktaş’ı yeni sezonda da bir hüsran bekliyor. Tabii 3.’lük başarı değilse…

FİKRET Orman, bu kulübe zor zamanda başkan oldu. Borçlar, temlikli gelirler ve dağ gibi daha bir çok sorun. Stadı yapan başkan olarak da tarihe geçecek. Bu tip büyük projelerde 4-5 aylık gecikmeler de doğal karşılanmalıdır. 2 kez de seçim kazandı ve genel kurul teveccühü ile başkan oldu. Buraya kadar her söyleminde haklı.

Kulüp ekonomik olarak rakiplerin gerisinde. Ancak bu teslimiyetçi ve kabullenmiş zihniyet Beşiktaş’ın doğasına aykırı. Sürekli mazaret üretmek, çelişkilerle dolu söylemler, yanlış hamleler artık bir son bulmalı.

BEŞİKTAŞ YANLIŞ SULARDA YÜZÜYOR

TAKIMDA ilk 11’de toplam 98 maç oynamış, 53 golün 23’üne imza atmış 7 oyuncu; Almeida, Fernandes, Gökhan, Motta, Jones, Dany ve Escude ayrılmış. En iyi ihtimalle %40-45 güç kaybedilmiş. Gelen sadece Cenk Tosun var. Başkan “3-4 oyuncu alacağız, kadroda zaten şişkinlik vardı” diyor. Şişkinliği oynayanlar değil, oynamayanlar yaratır. Yani ilk 11’de 0 veya 1 maç oynamış olan Kerim, Uğur, Sezer, Gökhan, Toraman, Ömer, Muhammed, Holosko veya yedek olan Necip ve Mustafa ile yola devam. Peki, oynayan ve giden 6-7 oyuncunun yerine 3-4 oyuncu alıp da genel kalite nasıl artacak? Takım nasıl güçlenecek? Rakiplerle fark nasıl kapanacak? Onu anlayamadım.

Bu mantalite ile transfer yapılmaz

SAYIN Başkan ”Almeida, Gökhan ve Fernandes istediği kulüple görüşebilir, anlaşabilir” diyor. Doğru, bu oyuncular serbest. Aynı Caner gibi. Caner’in de şu an kulübü yok.

“TRANSFER yapmak en kolay iş” diyen Sayın Orman, hukuken her kulüple görüşme hakkına sahip boştaki bir oyuncuya teklif bile yapamıyor. Bu mantalite ile nasıl transfer yapacak?

Diego’da araç olmadınız mı?

“TRANSFERDE araç değil amaç oluruz” dedi Sayın Orman… Sormak istiyorum: Diego transferinde daha 10 gün önce araç olmadınız mı?

Demba Ba mı kronik sakat?

KRONİK sakat olduğu iddia edilen Demba Ba, 7 yıllık üst düzey futbol kariyerinde 250 maç oynamış. Hadi diyelim ki sakat, o zaman neden ilgilendiniz?

Biliç’in performansı…

SAYIN Başkan diyor ki, “Slaven Biliç’ten çok memnunum. Özellikle ligin ikinci yarısında çok iyi iş çıkardı.”

HALBUKİ Beşiktaş, ligin ikinci yarısında ilk yarıdan daha az puan almış. Ligi 3. bitirmiş ve 1 tane derbi kazanamamış.

Gökhan kötü ama Sezer iyi

Sayın Başkan, “Toraman ile Sezer dönmeli” diyor. 26 maç oynamış, 4 gol atmış, milli takım futbolcusu Gökhan Töre’yi disiplinsizlikle suçluyor, performansını küçümsüyor. Barda vurulan Gökhan kötü; gitsin. Ama barda bıçaklanan 0 maç oynamış Sezer iyi; kalsın.

Matteo Ferrari…

”FERRARI, F.Bahçe maçında bilerek kırmızı kart gördü” diyor Sayın Başkan. Yani dolaylı yoldan şike ile itham ediyor. Lakin burada işin ucu dostça ilişkiler kurduğu F.Bahçe’ye dokunuyor.

Basketbolda da gidenler suçlu

SAYIN Orman, 4 kupalı şampiyon basketbol takımının 5 oyuncusu ve antrenörünün kendi avuçlarından uçup G.Saray’a gitmesinden ve 1 sonraki yıl yine şampiyon olmasından hiç rahatsız değil. Her zamanki gibi gidenler suçlu. Bu sezon F.Bahçe ve G.Saray final oynarken ”Başarılıyız” diyor.

Beşiktaş böyle iddiasız ve güçsüz olmayı kabul etmez

SAYIN Başkan, daha önce de yazdım. Toplum sebepler ile değil, sonuçlar ile ilgilenir. Beşiktaş başkanlık makamı mazaret değil, icraat üretme yeridir. Fakir-fukara edebiyatından herkes çok sıkıldı Sayın Başkan. 2.5 yılın ilk yılı FEDA idi. Geçen sezon stat yoktu, bakalım önümüzdeki yıl ne olacak?

ELEŞTİRİDEN hiç hoşlanmıyorsunuz, koşulları ve yaptığınız iyi şeyleri de biliyoruz ama Beşiktaş bu kadar iddiasız, güçsüz ve 3.’lüğe razı olmayı kabul etmez.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: