Gökhan Sarı haberlerine jet dava!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Fikret Orman yönetiminin teknik direktör bulmadan daha ilk günden Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörlüğü görevine getirdiği Gökhan Sarı hakkında Vatan gazetesinin yaptığı haberlere dava açılıyor!

Siyah beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklama;

Vatan gazetesinde “Sarı’ldı Bırakmadı” başlığıyla yayınlanan haberle birlikte, kulübümüze yönelik yalan ve uydurma haberciliğin de ötesine geçildiği, Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Uğur Gökhan Sarı’yı karalamaya yönelik maksatlı bir iftira kampanyası yürütüldüğü gözler önüne serilmiştir.

Üç gündür Erdal Cömert imzasıyla yayınlanan iftira dizisinin bugünkü bölümünde, Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Uğur Gökhan Sarı’nın Başkanımız Fikret Orman tarafından 50 Bin Amerikan Doları maaşla göreve getirildiği, Kartal Yuvası mağazalarını batma noktasına getirdiği gibi, bütünüyle gerçek dışı iddialar ileri sürülmeye devam edilmiştir.

Hiç bir belgeye ve gerçeğe dayanmadan, sadece dedikodu ve yalan üzerine oluşturulan bu iftira kampanyasının habercilik süsü verilerek, söz konusu gazete sayfalarında 3 gün peşpeşe yer buluyor olabilmesi son derece düşündürücüdür.

Sorumlular hakkında her türlü yasal yola başvurulduğunu bir kez daha hatırlatarak kamuoyunun bilgisine sunarız.

Vatan gazetesinde Gökhan Sarı ile ilgili yer alan haberler şöyleydi;

‘Sarı’ldı bırakmadı

Kartal ‘FEDA’ derken, CEO’nun ayrıldığı dönemde 260 bin TL tazminat alması unutulmadı

‘Sarı’ldı bırakmadı 50 bin $ maaşla göreve getirilen Gökhan Sarı camiayı karıştırdı. İnönü için gelen teklifleri gizleyen CEO, Kartal Yuvası’nı da batma noktasına getirdi. Aldığı tazminat ise hâlâ akıllarda.

BEŞİKTAŞ’IN CEO’su Gökhan Sarı’nın kulübü nasıl zarara uğrattığını VATAN iki gündür belgeleriyle yayınlıyor. Ancak bunların ötesinde bir de Gökhan Sarı’nın Beşiktaş’tan aldığı yüksek rakamlar var. Serdar Bilgili döneminde CEO olan ve 3 yıl için sözleşme yapılan yönetici’nin görevine son verilmesiyle birlikte 500 bin TL tazminat talep etmesi siyah-beyazlıları karıştırmıştı.

BATMA NOKTASINDA!

2004 yılında görevine son verilen Sarı, tazminatı için Kartal’ı mahkemeye verirken siyah-beyazlılar 260 bin TL ödemek zorunda kaldı. Ancak rüyalarda görülebilecek bu rakamı bile yeterli bulmayan Sarı’nın herkese Beşiktaş’tan 500 bin TL almalıydım demesi ise Beşiktaş’ın akil adamlarını çileden çıkarmıştı.

FİKRET Orman’ın 50 bin dolar aylıkla göreve getirdiği Sarı’nın hem İnönü projesi için gelen teklifleri gizlemesi hem de Kartal Yuvası mağzalarını batma noktasına getirmesi camianın içinden de büyük tepki gördü. Maaşına ve tazminata rağmen sürekli kulübü eleştiren Sarı’nın görevde kalması, camia içinde en büyük tartışma konularından biri.

Yeni inönü Sarı’ya takıldı

Kartal bu hamleyle geçen seneki kadronun en kritik halkasını takımda tutmuş oldu
Yeni inönü Sarı’ya takıldı İnönü Stadı’nı yenilemek için her yolu deneyen Kartal, darbeyi içeriden yedi! Kulübün CEO’su, stat için
gelen teklifleri yönetime bile iletmemiş…

BEŞİKTAŞ yönetiminin başını en çok ağrıtan konulardan biri de tartışmasız İnönü Stadı’nın durumu. Fikret Orman’ın başkan olmasının ardından ilk iş olarak ele aldığı İnönü’nün yenilenmesi için her fikri masaya yatırırken stadın yapımı sırasında TT Arena’da oynamak için bile girişimlerde bulunmuştu.

Bununla yetinmeyen Orman, Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşmek için Çin gezisine bile gitmişti. Bu girişimlerden sonuç alamayan başkan yeni sezonda İnönü’de oynayacaklarını açıklarken bilinmeyen bir gerçeğe VATAN ulaştı.

FİKRET Orman’ın CEO olarak atadığı Gökhan Sarı’nın kulübe gelen cazip tekliflere cevap bile vermeyip Beşiktaş’ı yeni stadından mahrum bıraktığı öğrenildi. Fransız inşaat şirketi Bouygues, yap-işlet-devret modeliyle İnönü Stadı’nı yenilemek için Beşiktaş’ın kapısını defalarca çalarken hiç birinden bırakın cevabı kısa bir yanıt bile alamadı.

100 MİLYON KAÇTI!

Şirketin yönetimle görüşmelerinde hep set olan Sarı’nın, “Yöneticiler tatilde, başkan ülke dışında” gibi bahanelerle görüşmeyi engellediği ortaya çıktı. 32 milyar Euro cirosu olan şirketin İnönü için 100 milyon Euro bütçe ayırdığı ve hemen inşaata başlayabilecek durumda olduğunu belirtmesine rağmen Gökhan Sarı engelini bir türlü aşamadı.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: