Fulya DavasıHaberHürser TekinoktaySpor Haberleri

Fulya davasında bugün! Bir belgeyle davanın seyri değişiyor

Fulya Kamuoyunda Fulya davası olarak bilinen davanın bugünkü duruşmasında mahkemenin davayı reddini bozan Yargıtay kararı ele alındı.

 

İstanbul 6. asliye Hukuk Mahkemesi, davanın reddine karar vermiş, Yargıtay 7. Hukuk Dairesi ise yeterli inceleme yapılmadığı ve eksik evraklar olduğu gerekçesiyle davanın reddi kararını bozmuştu. Bugünkü duruşmada ise davalı avukatı Yargıtay’ın bozma kararına karşı mahkemenin direnmesini talep etti.

Fulya Projesinde yüzde 67’e yüzde 33 Beşiktaş lehine olması gereken paylaşımlara uyulmadığı gerekçesiyle mahkeme yoluna giden davacı Hürser Tekinoktay ise daha önce açılması talep edilen tespit davasının açılmadığını söyledi. Tekinoktay’ın mahkemeye sunduğu bir belge sonrası hakim Ayşe Kurtoğlu, Yargıtay’ın bozma kararına direnilmemesi ve gerekli evrakların Beşiktaş Belediyesi’nden istenmesine ve bilirkişi incelemelerinin yapılmasına karar verdi.

Hürser Tekinoktay’ın mahkemeye sunduğu belgede Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın Fulya projesindeki 6 bin 481 metrekarelik fazlalığı kabul ettiğini bildirdiği öğrenildi.

Davanın bugünkü tutanağı şöyle;

 

“Belirli gün ve saatte celse açıldı.

Davacı Vekili Avukat Murat Ersöz ile birleşen dosya davacılarından Hürser Tekinoktay ve davalı vekili Avukat Başak Akbaş geldi. Açık duruşmaya devam olundu.

NationalTurk Haber

Hazır bulunan taraf vekillerine ve birleşen dosya davacılarından Hürser Tekinoktay’a, Yargıtay 7. Hukuk Dairesinin 2011/3363-6992 sayılı bozma 17.11.2011 günlü bozma ilamı okunmak sureti ile soruldu.

Davacı vekili; bozmaya uyulsun dedi.
Birleşen dosya davacılarından Hürser Tekinoktay bozmaya uyulsun dedi.
Davalı vekili bozma ilamına karşı direnilmesini talep ediyorum dedi.

G.D.1-Usul ve yasaya uygun olduğu anlaşılan Yargıtay 7. Hukuk Dairesinin 2011/3363-6992 sayılı bozma 17.11.2011 günlü bozma ilamına uyulmasına karar verildi.

Tefhimle açık yargılamaya devam olundu.
Davacı vekili bozma ilamı doğrultusunda yapılan işlemler ile ilgili mahkemeye beyanda bulunacağım dedi.
Birleşen dosya davacılarından Hürser Tekinoktay ben belediyeden aldım mahkemenize sundum, degerlendirilmesini talep ediyoum, yönetim herhangi bir tespit davası da açmamıştır” dedi.
Davalı vekili bu aşamada diyeceğim yoktur dedi.

G.D.1- Davacı vekilinin bozma ilamı doğrultusunda mahkememize beyanda bulunmasına,
2 – Birleşen dosya davacıların bu celse mazeretli sayılmalarına,
3- Beşiktaş belediye başkanlığına yazı yazılarak imar işlem dosyasının onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine, masrafın gider avansından karşılanmasına, davacı vekilince eksik avans var ise kontrol edilerek tamamlanmasına,
4- Yapılacak işlemler ile bilirkişi incelemeleri ile ilgili celse arasında karar oluşturulmasına,
5 – Bu nedenle duruşmanın 01/12/2013 günü saat 09:30’a bırakılmasına karar verildi.”

[adrotate banner=”133″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu