Fikret Orman’dan Volkan’a gönderme; Benim oyuncularım karakterli çocuklardır!..

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

fikret-orman-dan-volkan-a-gonderme-karakterli-cocuklar-besiktas-postasi

Fikret Orman’dan Volkan’a gönderme; Benim oyuncularım karakterli çocuklardır!.. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kazakistan maçı öncesi Volkan Demirel’in sahayı terk etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu / Beşiktaş Haberleri

Fikret Orman, Vodafone Arena’da gerçekleştirilen Vodafone KaraKartal projesinin tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ntvspor’un haberine göre, Beşiktaş Futbol Takımı’nın bazı maçlarda hakkının yendiğini savunan Orman, kendilerinin zaman zaman bu kararlara tepki vermemelerinden dolayı camia içinde eleştiriye maruz kaldıklarını belirterek, “Kimseyi cephe alarak gündeme taşımadım. Camia içinde büyük tepkiler oluşuyor.

O günkü açıklamamda ‘bizden bunu bekleyenler beklemesin’ demiştim. Başka camianın başkanı yapıyor diye söylemedim. O süreçten sonra federasyondan açıklama veya eylem gelmeyince ‘bu normal bir şey, biz de yapabiliriz’ diye düşündüm. Fenerbahçe maçında çizgi hakemi, benim oyuncum güreş müsabakasındaki gibi yere indiriliyor, görmüyor. Aynı çizgi hakemi yine Fenerbahçe maçında, hakemin görmediği pozisyonu durdurup, penaltı veriyor” dedi.

Bu tür kurallarla kendilerinin de oynamayı bildiğini vurgulayan başkan Orman, “Bizim ifadelerimizin ne manaya geldiğini gayet iyi anladılar ve bu yönde tedbirler aldılar. Bu, Türk futbolu için bir kazanç. Futbol sahada oynanan bir oyun. Oyuncuları belli. Bu oyuncuların içinde başkanlar yok, yönetim kurulu üyeleri yok. Teknik direktörler, hatta doktorlar, hatta malzemeciler, futbolcular oynayanlar. Bizler seyirci olarak gelen insanlarız. Takımla birliktelik için gelen insanlarız. Bir başkanın, yönetim kurulu üyelerinin içinde olması için sebep değildir. Başkanın ve yöneticilerin oyunun içinde olmasına karşıyız” diye konuştu.

“BENİM OYUNCULARIM KARAKTERLİ ÇOCUKLARDIR”

Milli kaleci Volkan Demirel’in Kazakistan maçı öncesinde sahayı terk etmesi ima edilerek, “Tolga Zengin veya Cenk Gönen bunu yapsa, sizin tavrınız ne olur ” şeklindeki soruyu yanıtlayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Benim oyuncularım seçilmiş, özel insanlardır. Karakterli çocuklardır ve hareketlerini irdeleyerek yapan insanlardır” diye yanıtladı.

“OYUNCULARIM HİÇBİR KULÜBE EYLEMDE BULUNMAZ”

“Benim oyuncularım karakterli çocuklardır” sözlerinin ardından Orman, “Başkalarınınki bunun tersidir manası çıkmasın” şeklinde yumuşatıcı bir cümle sarfetmesine rağmen ardından yine; Volkan’a imalar içeren açıklamalar yaptı: “Bireysel bir olayla karşı karşıya kalmazlar, öyle bir olayın muhatabı olmazlar. Her yere gittiklerinde rakip taraftarlar tarafından da alkışlarla karşılanırlar. Hiçbir kulübe, camiaya karşı eylem içinde bulunmazlar.

Ben Türkiye’nin her stadına gidiyorum, sokaklarda yürüyoruz. Tepki gördünüz mü? Ben başkan olduğumda en büyük sorun Bursaspor ile olandı. Bursaspor ile ilişkilerin ne kadar iyiye gittiği, ne kadar samimi ilişkilerin olduğu ortada. Sokakta yürüyoruz, ‘başkanım yeneceğiz’ diyorlar, ‘göreceğiz’ diyorum. Sporun güzel taraflarını ortaya koyuyoruz. Buna kötüye neden verecek eylem, ifade veya tahrik içinde olmadığım için ne ben ne oyuncularım ne hocam, bütün branşlarım için söylüyorum, gayet medeni şekilde seyrediyoruz.

Bu hafta Kasımpaşa’yı ağırlayacağız. Maç bittiği gibi Galatasaray basketbol maçına gideceğim. Aynı durumla karşılaşacağım. Fenerbahçe ve Galatasaray statlarında hiçbir tepkiyle karşılaşmadım. Benim oyuncum da karşılaşmaz”

FENERBAHÇE VE GALATASARAY’A DOSTLUK MESAJI

Başkan Orman, yeni statlarının yapımı sırasında Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kendilerine yardımcı olmadığı ve aynı durumla gelecekte bu kulüplerin karşılaşması halinde tavrının ne olacağı yönündeki soruyu ise, “Kötüden örnek olmaz diye düşünüyorum. Yanlış yapılana siz de yanlışla devam ederseniz, yanlışı devam ettirirsiniz. O günkü şartlar, ortam ne olur bilmiyorum. Kırgınlıklarım var. Ama bunlar büyük camialar.

Beraber yaşamak ve dostluk içinde gitmesi gereken camialar. Böyle durum olsa bizim imkanımız olsa ben verilme taraftarı olurum. ‘Taraftarlardan tepki geliyor’ düşüncesinin arkasına sığınmadan yaparım. Camiaları yöneten insanlar kendi iradeleriyle gitmek zorundalar. İrademiz neyse onu uygularız. Ben kesinlikle ‘onlar bunu yaptı biz de aynısını yapacağız’ taraftarı değilim. İnsanlar gidiyor, kurumsal ilişkiler devam ediyor. Biz de kurum olarak elimizden geleni yaparız” şeklinde yanıtladı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz