Yönetimin avukatı yine yok! Fulya davası yerinde saydı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Kamuoyunda ‘Fulya Davası’ olarak bilinen ve İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam eden davanın bugünkü duruşmasına Beşiktaş kulübü adına avukat gelmedi. Duruşma önce Temmuz ayına, Hürser Tekinoktay’ın itirazı üzerine ise Haziran ayına ertelendi.

2007 dönemini kapsayan ve 2008’de yapılan İdari ve Mali Genel Kurulu’n iptali istemiyle açılan davaya bugünkü duruşmayla devam edildi. İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davanın bugünkü duruşmasına Beşiktaş kulübü adına kimse katılmazken davacı Hürser Tekinoktay hazır bulundu.

Mahkeme tutanağı şöyle;

Belgeyi büyütmek için üzerine tıklayın...

Belgeyi büyütmek için üzerine tıklayın…

“Belirli gün ve saatte celse açıldı

Davacı Hürser Tekinoktay geldi. Açık yargılamaya devam olundu.

Diğer davacılar vekilinin mazeret dilekçesi görüldü.

Davalı derneğe tebligat çıkarıldığı, tebligat parçasının dönmediği görüldü.

Davacıdan soruldu: mevcut ve ibraz edeceğim delillere göre karar verilmesini talep ediyorum, buna ilişkin dilekçemi ibraz ediyorum dedi.

G.D. 1- Davalı derneğe çıkarılan tebligat parçasının dönüşünün beklenmesine,

2-Birleşen dosya davacıları vekilinin mazeretinin kabulüne, ekli pul ile duruşma gününün tebliğine,

3- Bu nedenle duruşmanın 06/06/2013 günü saat 10:10’a bırakılmasına karar verildi.”

Bu arada hakim Ferhan Büyükelçi, davayı önce Temmuz ayının 15’ine ertelediğini bildirdi. Ancak davacı Hürser Tekinoktay’ın “Beşiktaş kamu yararına faaliyet gösteren bir dernektir ve geçen her süre Beşiktaş’ı zarara uğratmaktadır. Dava 5 yıldır sürmekte ve Beşiktaş’ın maddi ve manevi telafisi olamayacak şekilde zararı büyümektedir. Bunları göz önüne almanızı ve duruşmayı daha erken bir tarihe almanızı talep ediyorum” sözleri üzerine duruşma 1 ay öne çekilerek 6  Haziran’a ertelendi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: