Elektrik Zammı Elektronik Sayaç Satışlarını Artırdı.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zamlar, Akıllı Elektrik Sayaçları Satışını Artıyor

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlayan elektrik zammına vatandaşlar Akıllı Elektrik Sayaçları olarak bilinen Elektronik Sayaç ile çare buluyorlar.

Yeni Yılla birlikte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, TEDAŞ’ın yeni elektrik fiyat tarifesini konutlarda yüzde 1,32 artarak, 21,6 kuruşa yükseltmesiyle vatandaşlar Ocak ayının ilk gününde Elektronik Sayaçlara hucum etti.

Zam sadece konutları vurmadı !

Sanayide kullanılan elektriğin fiyatı da yüzde 1,23 artarak, 19 buçuk kuruşa yükseldi. Bundan sonraki zam 1 Nisan 2010’da yapılacak.

TEDAŞ’ın zammından sonra Sanayicilerde Elektronik Sayaç kullanımına geçiyorlar.

TEDAŞ Zammı sadece konutların değil sanayicilerinde Elektrik sayaçlarını tekrar gözden geçirmeye zorladı. Özellikle üretim maliyetlerini kötü etkileyeceğini bilen Sanayiciler, elektronik sayaç ile 35’lere kadar tasarruf sağlarken, 150 kilowatsaatin üzerindeki tüketimleri için daha fazla para ödemiyorlar.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) yetkilileri Elektrikte yapılan zammın sebebi olarak enerji ve şebeke maliyetlerinin artması gösterdiler.

elektronik-sayacElektronik Sayaçlar “üç fazlı” yapılarıyla maliyetlerde önemli düşüşler yaratabiliyorlar.
Özellikle Elektronik sayaçların, kontrolörler tarafından yapılan okumalarda hataları da azalttı bir başka tasarruf konusu oluyor.

Elektronik Sayaçlar Sanayiciler için elektrik kullanımının en yoğun olduğu saatlerin kontrol altına alınmasıda kolaylaşabiliyor.

Elektronik Sayaç Fiyatları Düşüyor

TEDAŞ Zammına rağmen Elektronik Sayaç fiyatları elektronik firmalarının rekabetiyle fiyatlarda önemli düşmeler gösteriyor.
Piyasalarda en çok rağbet gören Elektrikli Sayaçlar;
Makel Elektrikli Sayaç, Viko Dijital elektrik Sayacı, Kaan Elektronik Sayaç ve Alfatech elektronik sayaçları olarak biliniyor.

Share.

Leave A Reply