Beşiktaş gönderiyor, Çalımbay ve Sağlam coşturuyor!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın gönderdiği futbolcuları Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam coşturuyor.

Beşiktaş’ın “Atom Karıncası” Eskişehir Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen sezonun devre arasında Batuhan Karadeniz’i kiralık almıştı. Genç golcü geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Beşiktaş’ta sadece 3 maçta şans bulmuş ve toplam 99 dakika görev yapmış ve 1 gol atmıştı. Ancak aynı Batuhan, Es-Es’te adeta esti… Rıza Çalımbay, Batuhan’ı 15 maçın 14’ünde ilk 11’de sahaya çıkardı. Genç forvet 8 gole imza atarak Eskişehir’e can verdi.

Bu arada Antalya’daki Pro Lisans seminerinde önceki gün teknik direktör Mustafa Denizli ile Rıza Çalımbay arasında transfer pazarlığı yapıldı. Genç teknik adam Denizli’ye “Hocam ben Batuhan ile anlaştım. Kendisi de bizi çok istiyor. Öncelikle bu konuda başkan ile görüşürseniz sevinirim. Ayrıca Erkan Zengin’i de almak istiyoruz. Bu futbolcu ile ilgili kararınız nedir?” diye sordu. Tecrübeli teknik adam da “İkisini de alabilirsiniz amaişin maddi boyutu yönetimi ilgilendirir. Batuhan zaten kafa olarak bizi bırakmış. Erkan buraya geldi ama talip çıkarsa gitmesini söyledim. Bana düşen ne varsa yaparım. Yöneticilerin anlaşması önemli” ifadesini kullandı.

Sadece Rıza Çalımbay değil, Ertuğrul Sağlam da Bursaspor’un başında benzer kazanımlar gösterdi. Geçen sezonun devre arasında kapı önüne konulan Ali Tandoğan, Timsah ile anlaştı. O Ali Tandoğan bu sezon öyle bir grafik sergiledi ki geçtiğimiz günlerde “Büyük kulüplerden birinden teklif aldım. Sezon sonu değerlendirebilirim” dedi. Aynı şekilde bu sezon başında Beşiktaş’ın elden çıkarmak için can attığı ve hatta üste para verdiği Tomas Zapotocny de farklı bir kimliğe büründü. 17 maçta görev alan Zapo, biri Beşiktaş olmak üzere rakip fileleri toplam 3 kez havalandırdı. Sonuç olarak Kartal’ın kapı önüne koyduğu oyuncuları alan Beşiktaş’ın eski hocaları bu isimleri bir şekilde kazanmayı başardı.

Kartal Yiğit / Habertürk

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: