Derbiden daha önemli! Beşiktaşlı eski sporcu da davaya müdahil oldu

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta bu akşam oynanacak Galatasaray derbisi büyük bir heyecanla beklenirken derbiden daha kritik durumdaki Fulya davasının yarınki duruşması öncesinde eski sporcuları da davaya müdahillik talebinde bulundu.

Beşiktaş’ın eski sporcularından ve genç kongre üyelerinden Ozan Biber’in Fulya davasının görüldüğü İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesine gönderdiği dilekçe şöyle;

“Beşiktaş JK Derneği’nin 24 Şubat 2008 tarihinde yapılan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu’nun 2007 yılı bütçesine, yüzde 67 paylaşım hakkına sahip olunan arazi için yüklenici firma ile yapılan anlaşmada benim de içinde bulunduğum onay makamı olan üyelere aşağıda belirttiğim konularda hatalı bilgiler verilerek “ibra” alındığını öğrenmenin büyük üzüntüsü ve aldatılmış olmamın kızgınlığı içerisindeyim ve bu durumu kabul etmemekteyim.

Genel Kurul sonrası durumun tam aksi olduğunu mahkemenizin tayin ettiği bilirkişi raporarının (7.11.2014 tarihli) medyaya geçtiğimiz günlerde intikal etmesi üzerine tespit ettim.

Bu durumda; şahsımın ait olmaktan gurur duyduğum kulübümün haksız ve hukuksuz bir şekilde aldatıldığı, zarara uğratıldığı kanaatimle; ilgili Mali Genel Kurul’daki bütçe için verilen olumlu (ibra) oyun geçerliliği de kalmamıştır. Konuyla ilgili Beşiktaş’ın zarar durumu da yukarıdaki bilirkişi raporları sonucunda netleşmiş olduğu gözükmektedir.

Tarafımıza Genel Kurul’da Yönetim Kurulu tarafından verilen bilgilerin aksine;

A. Yüklenici firma iki bloktan oluşan inşaatta, bir blokta 28 daire fazla olarak inşa etmiştir ancak yüklenicinin tarafında 2 blok olduğu için bu fazlalık aslında 56 dairedir. Dolayısıyla fazlalık hesapları tespit edilenin gerçiği 2 misli olmaktadır.
Ve durum daha vahim hale gelmiştir.

B. Yapılan anlaşmada yer almamasına rağmen Beşiktaş Belediyesi’ne 2.696m2’lik iki katlı konferans salonu inşa edilmiş ve bu salon Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin payı olan bölümden kullanılmıştır.

Bu bağlamda; kulüp yönetiminin şahsıma ve tüm kongre üyelerine yanıltıcı bilgiler vererek, yüklenici firma lehine haksız ve yasal olmayan kazanca sebep olduğu netleşmiştir.
Dolayısıyla yanlış, aldatılmış bilgilerle alınan “ibra” da öncelikle vicdanlarda ve sarsılmaz bir biçimde inandığım adalet sisteminde geçerliliğini yitirmiştir ve Beşiktaş’ın geleceğine zeval gelmiştir.

Bu sebeple;

Medyada yer alan habere müteakip, konu hakkında dava açmaya karar verdim. Fakat camiamızdaki bazı kişilerin uyarısı ve bilgilendirmesi üzerine meselenin zaten mahkemenize intikal ettiğini öğrendiğim için, ilgili davaya kişisel ve kamu vicdanı sorumluluğuyla müdahil olmak istiyorum.

Saygılarımla,

Ozan Biber
BJK Kongre Üyesi
BJK Futbol A.Ş. Hissedarı
BJK Sicil No: 23267”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: