HaberSpor Haberleri

Demirören’den 2012’nin ilk skandalı! Akaretler otel mi oluyor?

akaretler bina bp

Beşiktaş semtinde Beşiktaş bayrağının dalgalandığı ender yerlerden biri olan Akaretler’deki kulüp binası da elden gidiyor! Yıldırım Demirören yönetiminin Akaretler’i bir otel zincirine kiralayacağı iddia edildi.

BJK Medya sitesinin haberi;

Beşiktaş’a ait Akaretler’deki kulüp binasının ve BJK Plaza B bloğunun tamamının bir otele 25 yıllığına kiraya verileceği iddiası ortaya atıldı.

442.000 TL açıklanan borcu olan kulübün sporcularına ödemelerinde gecikmeler olduğu ve bankalardan borçlanmakta zorluk çektiği için böyle bir yola başvuracağı iddia edildi.

Kulübün buradan elde edeceği kira gelirini temlip edip faktoring firmasına kırdıracağı da gelen iddialar arasında.

Müstakbel otel sahibinin, eskiden Bakırköy Belediye Başkanlığı ve Çevre Bakanlığı yapmış birinin kayınpederi olduğu, önprotokol bile yapılıp hatta peşinat bile alındığı da iddia edilmekte.

BJK Plaza B Blok’taki kiracılardan 3 tanesi hariç hepsinin çıkmaya hazır olduğu, 3 kiracının ise çıkmayı kabul etmeyip kontratlarının sonuna kadar kalmakta ısrar ettiği iddia ediliyor.

Plazanın 2012 Nisan – Mayıs aylarında boşaltılıp otele bırakılacağı da iddialar arasında.

Beşiktaş’ın kulüp binasındaki çalışanlar için önce Fulya’daki Şan Ökten Tesisleri’ni düşündüğü, ancak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınan arazide yapılan binada, kulüp binası olarak kullanılımına izin verilmediği, mutlaka kamp tesisi gibi sportif amaçla kullanılma zorunluluğu olduğu için yine Fulya’daki Süleyman Seba Kompleksi içinde bir yer bakıldığı iddia edildi.

[adrotate banner=”194″] [adrotate banner=”118″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu