Beşiktaş İlçesinden Haberler

Cumhuriyet’in 99. yılı Beşiktaş’ta coşku ile kutlandı

Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünü Fener Alayı ve Duman konseriyle kutladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Herkesi Beşiktaş’ta Cumhuriyetimize sahip çıkmaya ve Bayramımızı coşkuyla kutlamaya davet ediyorum” dedi.

“Türkiye’de milli bayramlar en güzel Beşiktaş’ta kutlanır.”

29 Ekim günü Beşiktaş’ta gündüz saatlerinden itibaren Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yansıtan marşlar, ilçenin cadde ve sokaklarında ses ve anons araçlarından yükselerek yurttaşlara doyasıya yaşatıldı. Saatler 19.30’u gösterdiğinde ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat öncülüğünde; genci, yaşlısı binlerce vatandaş Beşiktaş Şairler Sofası Parkı önünde buluşarak ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri, meşaleler ile dillerinde marşlarla Barbaros Meydanı’na yürüdü. Gecenin finalinde, saat 21.00’de Duman konseri gerçekleşti.

Başkan Rıza Akpolat, “Çevre ilçelerden, illerden dört bir taraftan bugün buraya gelip bizim Cumhuriyet Bayramı coşkumuza ortak olan sizlere yürekten hoş geldiniz diyorum. İyi ki varsınız. 30 Ağustos’ta burada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutladık ve başlangıcını burada yaptık. Tam bir ay süren bir festivali Beşiktaş’a kazandırdık.

Ve şimdi Cumhuriyet Bayramı’yla yine Barbaros Meydanı’nda sizlerle beraberiz. Festivallerin yasaklandığı, milli bayramların kısıtlandığı bir dönemde hem bir aylık festivali hem de Cumhuriyet Bayramımızı doyasıya sizinle kutlamak için buradayız. Türkiye’de milli bayramlar en güzel Beşiktaş’ta kutlanır.

n büyük coşkular Beşiktaş’ta yaşanır. Çünkü Beşiktaş Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı evinin olduğu, düşman gemileri Dolmabahçe önlerine geldiğinde ‘geldikleri gibi giderler’ dediği yerin adıdır Beşiktaş. Bütün savaş planlarını yaptığı ve Cumhuriyetle ilgili bütün çalışmalarını hayata geçirdiği yerin adıdır Beşiktaş” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Kulübü’nün 29 Ekim kutlamalarında, hologram yöntemiyle Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden Nutuk okundu.

Beşiktaş Kulübü, Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılını taraftarların da katıldığı muhteşem bir organizasyonla kutladı. Siyah beyazlı kulübün organize ettiği bu anlamlı geceye çok sayıda vatandaşla beraber, kulüp yönetim kurulundan birçok üye, sporcular ve kulüp çalışanları katıldı.

Saat 17.00 itibariyle toplanan taraftarlar; 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı, Mustafa Kemal Atatürk için bestelenen şarkılar ve Beşiktaş marşlarına coşkuyla eşlik ederek kutlamalara başladı.

Konserin ardından saat 20.00’de hologram yöntemiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden Nutuk okundu. Geceye katılan geniş topluluk daha sonra, Duman konseri için Dolmabahçe’den Beşiktaş’a yürüdü.

Murat Hazinedar’a 154 Yıl Hapis İstemi
Tutuklanan Murat Hazinedar Hakkındaki İddialar

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Yunanistan Kira Garantili Golden Visa Programı Satılık Gayrimenkul

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

Boğaziçi Sit Alanı etkileme bölgesinde yer alan Levent Mahallesi’ndeki eski 4. Gazeteciler Sitesi içerisindeki alana Beşiktaş Belediyesi tarafından 15 kat imar izni verildiği ortaya çıktı.

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

 

ENGİN BALTACI “MUSTAFA KEMAL AKARETLER’DE YOLA ÇIKTI”

Yürüyüş öncesinde Beşiktaş 2. Başkanı Engin Baltacı, açıklamalarda bulundu. Beşiktaş ilçesinin Cumhuriyet tarihinin önemli mekanlarından biri olduğuna dikkat çeken Engin Baltacı, “Biliyorsunuz, Mustafa Kemal Atatürk, 16 Mayıs’ta Samsuna hareket etmeden önce annesinin elini öpüp, kız kardeşiyle vedalaşarak yola çıktığı yer Beşiktaş’ta, Akaretler’de.

Mustafa Kemal’in bu yürüyüşe çıkarken yanında götürdüğü özgürlükçü, bağımsızlıkçı ruh o zaman 16 yaşında olan Beşiktaş’ın hala muhafaza ettiği özgürlükçü, bağımsızlıkçı ruhtur. O ruh Ankara’da 20 yaşına geldiğinde bir ışığa dönüştü. O ışık Cumhuriyet ışığıydı. Biz Cumhuriyet’in en önemli mekanlarından birine ev sahipliği yapan bir ilçedeyiz.

Karşımızda Dolmabahçe, Mustafa Kemal’in yola çıktığı Akaretler var. Dolayısıyla bizim de 119. yılımız. Seneye 120. yılımız olacak. Biz Cumhuriyet’e tanıklık etmiş bir kulübüz. Böyle bir etkinliğin içinde olmamızdan daha doğal bir şey olamaz. Hepimizi duygulandıran bir akşam. Bütün Türkiye, Cumhuriyet’e bu tür etkinlikleri gerçekleştirerek sahip çıkıyor. Beşiktaş camiası olarak nice 29 Ekim’lere diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu