“CHE”lerin 2. yılı kutlandı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde hayata geçirdiği Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği’nin, yoksul ve yoksun kesimlerdeki halka ulaşan hizmet birimleri olan “Cumhuriyet Halk Evleri” 2’nci yılını tamamladı.

İstanbul’da; Kâğıthane, Maltepe, Tuzla ve Pendik’te hizmet veren Cumhuriyet Halk Evleri’nin 2008-2009 kış döneminde eğitim alan öğrenciler kazandıkları becerilerini yıl sonu etkinliğinde sundular.

Etkinliğe CHP İstanbul İl Başkanı ve Cumhuriyet Halk Evleri Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği Başkanı Gürsel Tekin, Cumhuriyet Halk Evleri’nin gelişimine en çok katkıda bulunan başkanlardan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, CHP İstanbul İl Sekreteri Mehmet Uğur Afacan, Başkan Yardımcıları Uğur Göksoy ve Benan Baykal’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Evleri’nde hayat bulan çocuklar, anneleri ve gönüllü eğitimciler katıldı.

Etkinlik başlamadan önce kısa bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, hiçbir politik kaygısı olmayan Cumhuriyet Halk Evleri’ni Türkiye’nin dört bir yanında açmaya devam edeceklerini söyledi.

Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Tekin, İstanbul’un sorunlu bir kent olduğunu ve bu kentte yaşayan insanların sadece ekonomik yoksullukla değil, sosyal yoksullukla da karşı karşıya bulunduğunu ifade etti. İnsanların, sinema, tiyatro ve kültür merkezi ihtiyaçlarını sağlayabilecek mekanların yeterince işlerlik kazanamadığını belirten Tekin, “İstanbul’da 5 ve 6. Cumhuriyet Halk Evleri’ni açacağız. Türkiye’nin dört bir yanında hiçbir politik kaygısı olmayan Cumhuriyet Halk Evleri’ni açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.(KENT YAŞAM)

Share.

Leave A Reply