Çebi: Ürkmezgil imzam yok ama onayım var diyorsa çıksın açıklasın, tarihe not düşelim

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, eski yönetici Ahmet Ürkmezgil’in sadece Fikret Orman’ın ibra edilmemesiyle ilgili “Yapılan her şeyden yöneticilerin de haberi vardı” açıklamasına yanıt verdi.

Burger King ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çebi konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ahmet Ürkmezgil benim ağabeyim ve uzun süre kendisiyle çalıştım. Son iki sene birbirimize şikayet etmekten başka bir şey yapmadık. O da bu konulardan muzdaripti ben de. Bugün bakıyorum muzdarip değilmiş gibi ifadeler söz konusu. Bunlarla ilgili dün akşam kendisiyle konuştum. ‘Ben bunları ifade etmek istemedim yanlış anlaşılmış’ dedi. Saygı duyuyorum. İrdeleyecek bir durum söz konusu değil.

Ahmet Ürkmezgil beyefendinin sanıyorum bize bir kırgınlığı var. O da AVM’den kaynaklanıyor. Ben de bir yanlışı düzeltme ihtiyacı duyuyorum. AVM’nin yapılmasında Ürkmezgil’in verdiği mücadeleyi biliyorum. Kendisine destekleri için Beşiktaş adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz sadece bitmediğini, sigorta yapamayacağımızı belirtmek isterken haddimizi aşmış olabiliriz. Diğer konuda ise ifadelerde karmaşıklık görüyorum. Biliniyordu diyor. Bilmek başka şey onaylamak başka şey. Biz geldiğimizde Futbol A.Ş.’nin yönetim kurulu kararlarında, asıl harcamalarını ifade eden futbolcu transferlerinin yönetim kurulu karar defterlerinde alınmadığını ve dolayısıyla da Futbol A.Ş.’de yöneticilik yapanların bu olaylarla ilgili bir sorumluluğu olmadığını gördüğümüzü ifade ettik. Eğer var ise Ahmet bey getirebilir.

Ahmet bey transferin altında imzam var diyorsa ayrı değerlendirilir. Ama biz o imzaları görmedik. Tekrar net ifade ediyorum. Bilgisi olabilir, onun bilgisinin olup olmadığını ben bilmiyorum. Onayı olup olmadığını buradan kendisine soruyorum. Eğer onayı varsa yönetim kurulu karar defterlerinde niçin imzaları yok. İmzaları olmayan birilerini ben lafla sözle ibra edip etmeme kararını veremem. Bilmek başka şey onaylamak başka. Bu konuya da açıklık getirsin Ahmet bey. Benim onayım var diyorsa da bunu da Beşiktaş tarihinde defterine not olarak bilinmesinde fayda var.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz