Bu beyefendi Beşiktaş Genel Sekreteri! “3. sayfa takımıyız”, “Tribünler doldu da maç mı kazandık sanki”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Metin Albayrak Anadolu Ajansı’na akıl almaz açıklamalar yaptı! Beşiktaş’ın üçüncü sayfa takımı olduğunu iddia eden Albayrak, ‘Galatasaray maçında tribünler dolmuştu, ne oldu maç mı kazandık’ dedi.

AA’ya konuşan Metin Albayrak elektronik bilet uygulamasına tepki gösteren Beşiktaşlı taraftarlara tepki gösterdi!  Taraftarlardan, Şampiyonlar Ligi’ne katılma yarışı içerisinde bulunan takımlarını desteklemesini isteyen Albayrak, “İnsanları kulağından tutup zorla maça mı getireceğiz? Kim neye, neden itiraz ediyor, anlamak mümkün değil. Biz hükümet miyiz, devlet miyiz? Elektronik bilet bir kanun, bir zorunluluk. Bu kartları Beşiktaş icat etmedi. Maça gelmeyeceğini söyleyenler, Beşiktaş’a zarar vermek isteyenlerdir. Şampiyonlar Ligi’ne giderken, böyle bir tutum sergilemek ayıptır” diye konuştu.

Bu sezon her türlü zorluğa ve haksızlıklara rağmen ikinci sırada olduklarını ve “Devler Ligi”nde boy göstermenin eşiğine geldiklerini hatırlatan Metin Albayrak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Taraftarımıza en çok ihtiyacımız olan zamanlardayız. Maça gelmeyip, dışarıda gösteri yapmaya hazırlananlar varmış. Galatasaray derbisinde Atatürk Olimpiyat Stadı tamamen doldu da ne oldu, maç mı kazandık? Aklıselim taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmayacağına olan inancımız tamdır. Derbide yaklaşık 25-30 bin kişi bekliyoruz. Umudumuz, gelen grubun bize sahip çıkması. Taraftar dediğin kulübünü zorda bırakmaz, maddi manevi değer katar. Ben, Beşiktaş taraftarı olarak ilk şampiyonluğu 18 yaşındayken gördüm. Yıldız için değil, arma için bu kulübü sevdim. Eskiden de hep 3. sayfa takımıydık ama yine de her maçımızı tıklım tıklım oynardık.”

Elektronik bilet uygulamasının zamansızlığından yakınan Metin Albayrak, yeni sistemi Beşiktaş’ın ortaya çıkarmadığının altını çizdi.

Devletin aldığı karara saygı duyduklarını ifade eden Albayrak, şunları kaydetti:

“Spor bakanımıza kadar herkesle görüştük. Kurumlarda düzenlemeler ve uygulamalar hep sene başı yapılır. Eğer bu yeni sistem sezon başı uygulansaydı, taraftarımıza daha iyi anlatır, altyapımızı daha sağlıklı hazırlardık. Devlete karşı boynumuz kıldan ince, onlar istedi, biz de iştirak ettik. Tekrar etmekte fayda var, bu sistemi Beşiktaş Kulübü yaratmadı. Sözde Beşiktaşlı olanlar niye maça gelmeyerek kulübümüzü cezalandırmak istiyor, anlamıyorum.”

– “Eski köye yeni adet getirmek tabii ki zor”

Metin Albayrak, taraftarları Fenerbahçe maçında takımlarını desteklemeye çağırdı.

Yeni bilet uygulamasına alışmanın zor olabileceğini belirten Albayrak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Eski köye yeni adet getirmek tabii ki zor. Ben 40 yıldır maçlara hep eski usul giderim. Beşiktaş’ın arkasındayız diyenleri, zor günler geçiren kulüplerinin başını ağrıtmak yerine, stada gelip Fenerbahçe maçı için destek vermeye çağırıyoruz. Ben, Çarşı grubunun logosunu onlara kazandıran adamım, kendilerini de çok iyi tanırım. Çarşı logolu ürünler yaptırdık, doğru dürüst satılmadı. Kimse Çarşı’yı kullanıp kaos yaratmaya çalışmasın.”

Share.

Leave A Reply