Beşiktaş İlçesinden Haberler

Beşiktaş’ta ihtiyacı olan her eve sıcak yemek girecek

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, pandemi sürecinde olduğu gibi Ramazan’da da ihtiyaç sahibi komşularına sıcak yemek ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek, “hiçbir vatandaşımız kimsesiz değildir, kimsesiz kalmayacaktır” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, pandemi sürecinde olduğu gibi Ramazan’da da ihtiyaç sahibi komşularına sıcak yemek ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Gerek pandemi nedeniyle gerekse mübarek Ramazan ayı vesilesiyle dayanışmayı büyütmeye devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi her komşumuzun yanında olmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Biliyoruz ki bu zorlu süreçleri atlatmanın koşulu dayanışmadır, yardımlaşmadır ve birlikte hareket etmektir.

Rıza Akpolat 1 (3)

Pandemi sürecinde Saha Çözüm ekibimizi kurduk. Türkiye’de ilk defa bir belediye ilçe sınırları içindeki bütün ev ve iş yerlerine girdi. Bu kapsamda 93.54 hane 10.816 iş yeri ve kamusal alan ziyareti gerçekleştirdik. Hiçbir komşumuzun yalnız olmadığını tek tek kapılarını çalarak ve anında ihtiyaçlarını karşılayarak gösterdik.

rıza akpolat 2 (3)

Bugüne kadar 14 bin gıda paketi , 432 bine yakın sıcak yemek, 3 milyon maske dağıtımı yaptık. Günlük sıcak yemek kapasitemizi 5 bin adete çıkardık. Ayrıca ihtiyaç sahibi komşularımıza yardım kolileri de ulaştırmaya devam ediyoruz. Zor zamanlarda ve mübarek Ramazan ayında dayanışma ve yardımlaşmayı büyütüyoruz. Halkçı, kamucu, toplumcu belediyeciliğin gereğini yapıyoruz. Sosyal devlet, sosyal demokrasi ve sosyal dayanışmanın bu çağın dermanı olduğunu düşünüyor ve bu çerçevede hareket ediyoruz.”

Rıza Akpolat 3 (3)

Rıza Akpolat 4 (1)(1)

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu