BJK HaberleriSpor Haberleri

Beşiktaş’tan TFF’ye flaş başvuru: Maçlar yok sayılsın! Münih Türkgücü örnek gösterildi

Süper Lig’de kalan maçlarda hükmen galibiyetin söz konusu takımlarla oynayanlara haksızlık olacağını savunan Beşiktaş yönetimi, uygulamanın UEFA yönetmeliğine göre yapılmasını öne sürüyor.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Hatayspor ve Gaziantep FK’nın ligden çekilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu aldığı kararla, iki takımın geçmiş maçlarının aynı şekilde kalacağını, kalan haftalarda sahaya çıkamayacak olan Hatayspor ve Gaziantep FK rakiplerinin maçlardan 3’er puan alacağını belirtmişti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ligden çekilen takımların önceki maçlarının aynen geçerli sayılıp kalan maçlarında mağlup sayılmasına karşı çıkıyor.

Daha önce Ahmet Nur Çebi’nin deprem felaketinin hemen arkasından oynanılan maçların yok sayılmasıyla ile ilgili gündeme getirdiği ve büyük tepki aldığı bu karara Beşiktaş yönetimi itiraz etmeye devam ediyor.

Ahmet Nur Çebi “Pes” Dedirtti!

TFF’ye daha önce de konuyla ilgili başvuru yapan siyah-beyazlılar tüm maçların iptal edilip takımlara puanlarının verilmesi gerektiğini savunuyor.

TFF kararının hem üst sıraları hem de kümede kalma mücadelesini etkileyeceğini belirten Beşiktaşlı yönetimi, Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanan maçların geçersiz sayılması gerektiğini bir kez vurguladı.

Bu durumun sadece kendilerini değil tüm takımları ilgilendirdiğini dile getiren siyah-beyazlılar, doğru uygulamanın UEFA Şampiyonlar Ligi yönetmeliği olduğunu savunuyor.

MÜNİH TÜRKGÜCÜ ÖRNEĞİ

Söz konusu yönetmeliğin 28 maddesinin 3. bendinde “Bir kulüp, grup aşamasındaki maçları tamamlamadan diskalifiye edilir veya herhangi bir nedenle yarışmadan çekilirse tüm maçlarının sonuçları geçersiz sayılır ve puanlar kaybedilir” ifadesi yer alıyor.

Ayrıca benzer bir durum geçen yıl Almanya’da yaşanmış, 3. Lig’den çekilen Münih Türkgücü kulübünün o güne kadar oynadığı tüm maçlar geçersiz sayılmıştı.

Dört büyüklerde ilginç sonuçlar

Süper Ligde üst sıralarada yer alan takımlardan Beşiktaş ve Trabzonspor deprem öncesi karşılaştığı Hatayspor’a karşı ikisi de 2-1 mağlup olurken, Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının ikisi birden Hatayspor’a karşı oynadıkları karşılaşmadan 4-0 galip ayrılmışlardı.

Ahmet Nur Çebi: Trabzonspor için kalıcı yatırımlar şart

Ahmet Nur Çebi’nin Hatayspor ve Gaziantep ile ilgili söylediği sözlerinin sosyal medyaya düşmesiyle birlikte büyük tepkiler oluştu.

Ahmet Nur Çebi’nin bu sözleri sonrası twitter kullanıcıları 1 saatte 16 Bin tepki içeren Tweet paylaşımında  bulunarak Ahmet Çebi’yi spor gündeminde ilk sıraya sokmuştu..

¨Tüm Türk Halkından özür dileriz.Bu adam Gerçek Beşiktaşlıları ve Beşiktaş camiasını temsil ediyor olamaz.Böyle zamanlarda bile ucuz hesabın peşindesin Ahmet Nur Çebi. Derhal o koltuğu terket ve türk halkından özür dile¨

¨Ahmet Nur Çebi sen ne biçim adamsın ülke yangın yerine dönmüş senin saçma sapan dertlerini seveyim senin gibi bir başkandan utanıyorum derhal istifa et o şerefli makamdan çek ellerini¨

https://twitter.com/Mertcanx520/status/1624053261044006914?s=20&t=U4DpnabyfhcaY1xYxGjfAQ

Beşiktaşlı kardeşlerimin Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalardan utandığına ve kabul etmediklerine eminim. Bu adam Beşiktaş’ı hak etmiyor. İstediği puanı verin yeter ki sussun.

Ülkece kenetlendiğimiz, deprem yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde, Hatayspor ve Gaziantep FK üzerinden kaybettiği puanların peşine düşen, Ahmet Nur Çebi isimli şahısı kınıyoruz.

Ahmet Nur Çebi, Bir Beşiktaşlı olarak senden utanıyorum. Senelerce Beşiktaş doğranırken sustun, susman gereken zaman konuştun. Kasap et derdinde koyun can derdinde. Yağız’ın dediği gibi EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ ama sen çok küçüksün.

Birlik ve beraberlik içerisine girdiğimiz bugünlerde, Hatayspor ve Gaziantep FK ile bu sezon oynanan geçmişteki maçların yok hükmünde sayılmasını talep ederek kaybettiği 4 puanın peşine düşen Ahmet Nur Çebi seni Allah’a havale ediyorum Allah Beşiktaş taraftarına sabır versin.

Ahmet Nur Çebi aslında şunu demek istiyor;

Galatasaray ve Fenerbahçe, Gaziantep FK ve Hatayspor’dan 6 puan aldı. Biz ise 1 puan aldık. Onların puanları silinsin, fark kapansın.”

Şu üzücü günlerde söylediğin şeye bak… Beşiktaşlılar senden UTANIYOR! YAZIKLAR OLSUN!

https://twitter.com/aliacar_/status/1624080613631311877?s=20&t=R-8faXP7xsZ7c-7mEo7LYw

AHMET NUR ÇEBİ’NİN AÇIKLAMALARI TEPKİ ÇEKİNCE YÖNETİMDEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Depremden etkilenen Gaziantep FK ve Hatayspor’un ligden çekilmesiyle yaşanacak senaryoyu anlatan Çebi, “1-2 tane takımımız var, ayağa kalkana kadar bunlar maalesef ligde olamayacak. Dondurulmasını talep ediyoruz. Ancak nasıl olacağı konusunda tereddütler var.

Bundan sonra onlarla oynayacak maçların sayılmayacağı gibi, Beşiktaş olarak geçmiştekilerin de sayılmaması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Çebi’nin yaptığı bu açıklama sosyal medyada büyük tepki çekerken, siyah-beyazIı kulüpten bir açıklama geldi.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, “Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerde Kulübümüzün puan hesabı yaptığı iddiasıyla Başkanımız Ahmet Nur Çebi’yi hedef alan yorumlar, yanlış anlamalardan kaynaklanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Depremden etkilenen Gaziantep FK ve Hatayspor’un ligden çekilmesiyle yaşanacak senaryoyu anlatan Çebi, “1-2 tane takımımız var, ayağa kalkana kadar bunlar maalesef ligde olamayacak. Dondurulmasını talep ediyoruz. Ancak nasıl olacağı konusunda tereddütler var. Bundan sonra onlarla oynayacak maçların sayılmayacağı gibi, Beşiktaş olarak geçmiştekilerin de sayılmaması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Çebi’nin yaptığı bu açıklama sosyal medyada büyük tepki çekerken, siyah-beyazIı kulüpten bir açıklama geldi.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, “Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerde Kulübümüzün puan hesabı yaptığı iddiasıyla Başkanımız Ahmet Nur Çebi’yi hedef alan yorumlar, yanlış anlamalardan kaynaklanmaktadır” ifadeleri kullanılmıştı.

“Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi”

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu