Beşiktaş, Ferrari’nin CAS’ta açtığı davayı kaybetti… Kartal, İtalyan oyuncuya 7 milyon 800 bin euro ödeyecek

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş, Ferrari’nin CAS’ta açtığı davayı kaybetti… Kartal, İtalyan oyuncuya 7 milyon 800 bin euro ödeyecek / Beşiktaş Haberleri

CAS’tan Beşiktaş’a büyük şok. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS, Beşiktaş’ın eski futbolcusu Matteo Ferrari’nin açtığı davanın sonucunu açıkladı. Ntvspor’un haberine göre, CAS, Ferrari için Beşiktaş’ın 7 milyon 800 bin euro ödemesine karar verdi.

Beşiktaş’a 2009-2010 sezonunda transfer olan Matteo Ferrari, Siyah-beyazlı kulüple 4 yıllık anlaşma imzalamıştı. Ancak Ferrari, 2011-2012 sezonu başında Beşiktaş ile olan sözleşmesini tek taraflı feshetmiş ve mağdur olduğu gerekçesiyle CAS nezdinde Siyah-beyazlı kulübe 7 milyon 700 bin euroluk dava açmıştı. Beşiktaş ise bu davaya 7 milyon 750 bin euroluk karşı dava açarak karşılık vermişti..

Davalar sonucu iki tarafın da görüşlerini dinleyen CAS, karşılıklı mutabakat ile olayın çözümlenmesini istemişti. Bunun üzerine 29 Mayıs’ta Beşiktaş kulüp binasında bir araya gelen iki tarafın avukatları anlaşamamış ve konu tekrar CAS’a taşınmıştı. CAS, yaptığı son değerlendirmelerden sonra Beşiktaş’ın İtalyan oyuncuya 7 milyon 800 bin euro ödemesini kararlaştırıldı.

Beşiktaş Kulübü’ne konu ile ilgili resmi yazının gelmesinin ardından Siyah-beyazlı kulüp 30 gün içerisinde bu bedeli Ferrari ve avukatlarına ödeyecek.

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, mahkemeyi kaybettiklerini doğrularken “CAS’tan resmi yazının gelmesini bekliyoruz. Yazı geldikten sonra 30 gün içerisinde bu ödemeyi yapmak zorundayız. Artık bu kararın başka bir itiraz mercii kalmadı” dedi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: