Gündem

Beşiktaş Belediyesi şiddete uğrayan kedilere sahip çıkıyor

Beşiktaş Belediyesi şiddete uğrayan kedilere sahip çıkarak hayata geçirdiği Engelli Kedi Ünitesinde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için özel bakım ve tedavi uyguluyor.

Beşiktaş Belediyesi, sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Sokakta yaşadıkları şiddet yüzünden zor durumda kalan kediler, Beşiktaş Belediyesi’nin Engelli Kedi Ünitesinde uzman veteriner hekimler tarafından tedavi altına alınarak, bakımları yapılıyor.

Beşiktaş Belediyesi 7/24 can dostlarının yanında

Sokak hayvanlarına karşı şiddetin karşısında olduklarını ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Sokak hayvanlarına karşı şiddetin karşısındayız. Engelli Kedi Ünitemizde daha önce şiddete uğramış, kazalar sonucu uzuv kaybı yaşamış, tedaviye ihtiyaç duyan Beşiktaş’ın tüm kedilerine sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için özel bakım ve destekler uyguluyoruz. 7/24 Mobivet Sokak Hayvanları Ambulanslarımız ile tüm can dostlarımız yanındayız. Bugün, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından sevgiyle kucaklanan ve sevgi dolu patileriyle iz bırakan minik dostlarımızın günü. Dünya Kediler Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Kedilere olan sevgileri hakkında konuşan Engelli Kedi Evi Gönüllüsü Özlem Leyla Öner, “Kediler gerçekten çok özel varlıklar. Şifacı olduklarına inanıyorum. İlk kedimi sahiplendikten sonra aslında dünyanın çok çok daha farklı olduğunu fark ettim ve hissettim” dedi.

Beşiktaş Belediyesi’nin en önemli birimlerinden

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayşem Özleyiş Oğuz, engelli kedi biriminin her belediyede olması gerektiğini vurgulayarak, “Engelli Kedi Birimi gerçekten Beşiktaş Belediyesi’nin en önemli ve en değerli birimlerinden biri. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize bu konuda ciddi destek verdi. Operasyonlardan sonra çocukların kas yapılarının açılması ve daha kolay iyileşebilmeleri için çok önemli bir birim” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beşiktaş adayı olarak seçildi. 

Turizm Tatil Seyahat öneriyor; Güney Kore tatili için 7 öneri

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu