“Aras Özbiliz için ödenen paraları geri almamız lazım”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hürser Tekinoktay, Beşiktaş’ın Vodafone Park’ta gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Tekinoktay’ın açıklamaları;

1 yıl önce, değişim başlamalı dedik. Duyurular yaptık. Hakikaten değişim gerekiyormuş. İki seçime katılan, aday olan herkesin bu değişimde payı vardır. Fikret Orman, göreve geldiğinde hesap soracağız dedi. Fulya davasını ben açtım dedi, sonra olaylar farklı yere gitti. Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmamıza rağmen 7 yıllık süreçte genellikle Beşiktaşlıları ikna edemedi. Fulya davasındaki samimiyetsizliği gibi.. 7yıllık bir güvensizlik vardı, sportif olarak başarısızlıklarla tepkiler oldu. Bu 7 yıllık güvensizliğin sebebiydi.

250 imza bile toplayamazlar dediler, aday yok dendi. Beşiktaş’ın İstiklal Caddesi’nde AVM’si olsun istedim. Mayıs seçiminden önce aday olmayın, Fikret Orman bu hale getirdi, bunlar borcu temizlesin zihniyeti vardı. Çocuğunuz zor durumdayken bırakıp gider misiniz? Biz burada kaldık. Fikret Orman, 2800 kişinin oyunu aldı ve sonrasında istifa etti. Hiçbir Beşiktaş Kulübü Başkanı böyle görevi bırakmamalı dedik. Canınız sıkıldığı zaman bırakamazsınız. Bu camia hiçbir zaman sahipsiz kalmaz.

Aras Özbiliz ile sözleşme yenilendi. Aras, 7 dakika oynamadı yıllardır. Siz başkan seçildikten sonra yeniden sözleşme imzaladınız. İstifa etmeden önce 4.5 milyon Euro fesih ücreti ödediniz. Bu kabul edilemez. Aras’ın sözleşmesine imza atanlardan bu paraları istememiz lazım. Sayın başkanın görevi suiistimal ile ilgili sorunlar varsa, bu kulüp takipçi olmalıdır. Buna müsaade etmemeliyiz.

Biz 100 yıllık kulübüz. Şeref Bey’den, Baba Hakkı’ndan, Süleyman ağabeyden gelen geleneklerimiz var. Yusuf Tunaoğlu, Baba Hakkı’nın kulübe kazandırdığı isimdir. Yusuf Tunaoğlu’nun kızı, müzede asgari ücrete yakın bir ücretle çalışırken, bunun görevine son verilmesi tasarruf değildir. Tasarruf, 60-70 bin TL alan görevlilerin yapacağınız tasarruflar tasarruftur. Yusuf Tunaoğlu’nun kızı zaten müzedir. Bütün rahmetli olan futbolcularımızla büyümüştür.

Milan’a yeni bir futbolcu gelince Baressi gider, ilk götürdüğü yer müzedir. 100 yıllık kulüp geleneklerine sahip çıkarsa geleceğine sahip çıkar. Bu konuda maksimum hassasiyeti göstermenizi rica ederim.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz