4 aylık Kagawa’ya para bulundu, takıma yok!

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Son 3 yıldaki formsuzluğuna, uzun süren sakatlıklarına rağmen Beşiktaş yönetimi Japon yıldız Kagawa için seferber oldu! Sözleşmesinde opsiyon olmaması nedeniyle 4 aylığına Beşiktaş’a gelen Kagawa’nın ücretini yönetim kurulu üyeleri ödeyecek.

Beşiktaşlı yöneticiler, Shinji Kagawa’nın 4 aylık parasını adeta “imece” usulüyle ödeyecek. Basına yansıyan haberlere göre Japon futbolcunun yarım sezonluk ücreti başkan Fikret Orman ve yöneticiler Hüseyin Yücel, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve Umut Güner tarafından ödenecek.

Hüseyin Yücel’de Twitter mesajındaki “Beşiktaşlılık bazen fedakarlık gerektirir. Kulübümüzün cebinden tek kuruş çıkmadan gerçekleştirdiğimiz transferimiz tüm camiamıza hayırlı olsun. Welcome to Beşiktaş” sözleriyle bu durumu doğruladı.

Kagawa için yönetim seferber olurken akıllara ise paraları ödenmediği için gönderilen Pepe, Babel gibi yıldızlar geldi.

Gazeteci Atilla Türker de son tweetinde şu çarpıcı iddiayı ortaya attı:

“Kagawa hayırlı olsun. Bu transfere imza atan kişileri yürekten kutlamak gerekir. Bu vesileyle ufak bir bilgi aktarayım. Beşiktaş tarafından Quaresma, Adriano ve Vida’ya verilen çek, bu hafta içinde bankada “karşılıksızdır” şeklinde işlem gördü. Dilerim tatlıya bağlanır.”

Yaşanan gelişmeler sosyal medyada “Koca Beşiktaş kulübü bir futbolcunun yarım sezonluk parasını dahi ödeyemeyecek hale mi geldi?” yorumlarına neden oldu.

Öte yandan yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Kagawa’nın sözleşmesindeki opsiyon tartışmalarına son noktayı koydu ve Japon futbolcunun sözleşmesinde opsiyon olmadığını itiraf etti.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz