HaberSpor HaberleriYıldırım Demirören

Yıldırım Demirören yönetimi ibra edilmedi!

Berk HacıgüzellerBeşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Olağan Genel Kurul Toplantısı Akaretler’de yapıldı. Yıldırım Demirören yönetimindeki isimler ibra edilmedi. Hisse sahipleri Demirören yönetimi hakkında dava açabilecek.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yıldırım Demiören ile birlikte görev yapan 6 üye yapılan oylama sonucu sermayedarlar tarafında ibra edilmediler. 1 Haziran 2011-31 Mayıs 2012 döneminde Fikret Orman başkanlığı sonrası şirket yönetiminde yer alan üyeler ise ibra edildi.

Sermayedarlar 1 Haziran 2011-31 Mayıs 2012 dönemdeki şirket yönetiminde yer alan isimlerin 7’sini ibra etmeyerek, o dönemde bu isimlerin yaptığı tüm mali işlemleri kabul etmediklerini ortaya koymuş oldular. Ayrıca gerek duyulması halinde yine bu kişiler hakkında hukuki süreçlerin başlamasının da yolunu açmış oldular. Bugün yapılan genel kurul toplantısının Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirilmesinin ardından 3 aylık süre içinde hem Beşiktaş Yönetim Kurulu, hem de şirket sermayedarları gerekli gördükleri konularda davalar açarak, yapılan yanlışlar var ise bu yanlışları veya usulsüzlükleri ortaya çıkarma sürecini başlatmış olacaklar.

Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Berk Hacıgüzeller toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Gayet güzel bir Genel Kurul yaşadık. 1 Haziran 2011-31 Mayıs 2012 dönemi ile ilişkili olarak faaliyetler konuşuldu. Görüşmeler yapıldı, gayet yerinde verimli bir Genel Kurul geçti. Ben bütün katılımcılara ve de sermayedarlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten bu ilgi Futbol A.Ş.’nin geleceği içinde güven veriyor. Hem yatırımcılar açısından hem biz yöneticiler açısından dernek nezdinde konuşmak gerekirse Futbol A.Ş’ye olan ilgi memnun ettiği gibi karlılık hususundaki üzerimizdeki baskıyı artırıyor. Futbol A.Ş. en son dönemde bir karlılık açıklamıştı. Bundan sonrada karlılık umarım devam edecek ve bu seyir yukarıya doğru bir ivme kazanacak diye düşünüyorum.”

[adrotate banner=”264″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu