Yıldırım Demirören: Play off sistemi bu sezon başlıyor / Video

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Kulüpler Birliği toplantısının ardından birlik adına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören kulüplerin mutabakata vardığını ve play-off sisteminin bu sezon başlayacağını söyledi. / Video…

Yıldırım Demirören‘in açıklamaları;

Federasyonun aldığı Play off kararı kabul edildi. Biz kulüpler olarak bunun bu sene deneme olarak yapılmasını, aksilikler olursa önümüzdeki sene kalkmasını rica ettik. Birkaç kulübün olumsuz taraflarıyla ilgili görüşleri oldu. Galatasaray da bu sistemin olumsuz taraflarını dile getirdi. Ama şu an bütün kulüplerin, futbol ailesinin tek amacı vardır: Yere düşmüş futbolumuzu ayağa kaldırmak. Buradaki maç fazlası, derbi maçların fazla oynanma ihtimali bu canlılığı tekrar getirecektir.

Tüm kulüpler adına taraftarlarımızdan şunu rica ediyorum: Kişiler geçicidir, kulüpler kalıcıdır. Herkes, kombine, forma ve dekoder alarak kulüplerine sahip çıkmalıdır.

3 puan sistemi önce İngiltere’de sonra İsveç’te vardı. Sonra kademe kademe Türkiye ve tüm Avrupa’da oldu. Denemekten hiçbir zarar gelmez. Muhakkak artısı olacaktır. Belki eksileri de olacaktır. Onun kararını sezon sonunda hep beraber vereceğiz.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=0trHJXVpwxU[/tube]
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: