Devlet Bahçeli’den şok çağrı: Hükümet bomba krokilerini açıklasın

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara Kızılay’da düzenlenen bombalı saldırıyı kınayarak hükümeti eleştirdi. PKK MİT görüşmesini hatırlatan Devlet Bahçeli ‘Bombalar hangi şehirlerimizdedir’ diye sordu.

Ankara Kızılay’da düzenlenen ve 3 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı saldırı üzerine yazılı bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şehirlerin güvenli ve emniyetli olmaktan uzaklaştığını ileri sürerek “Ortadoğu’da ‘sultanlık’ peşinde koşan Başbakan Erdoğan’ın teröre verdiği prim ve gösterdiği müsamaha bomba, kurşun ve mayın olarak fatura edilmektedir. Her fırsatta Gazze ambargosunu eleştiren Başbakan’ın yönettiği ülkesinin terör ablukasına alındığını görmesi için daha neyin olması ve hangi bedellerin ödenmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Bombalar hangi şehirlerimizde?

Açıklamasında MİT ile PKK arasındaki görüşmeyi hatırlatan Devlet Bahçeli, “MİT eski müsteşar yardımcısının dile getirdiği, metropollere PKK tarafından yerleştirilen ve vatandaşlarımızı vahşice öldürmeye ayarlı bombalar hangi şehirlerimizdedir? Bu konuda bir tedbir alınmış, failler yakalanmış mıdır?’ Eğer Başbakan Erdoğan ve hükümeti, zerre kadar haysiyet, millet sevgisi ve Allah korkusu taşıyorsa bu sorunun karşılığını bir an önce vermelidir. Şayet şehirlerimize yerleştirilen bombalar tespit edilip de gerekli tedbir bu zamana kadar alınmamışsa, meseleye muttali olan ve konuyla ilgili bilgisi bulunan devlet görevlileri ya da siyaset adamları birinci dereceden vatana ve Türk milletine ihanet etmiş olacaklardır. Hükümet gizlediği gerçekleri ve eğer varsa bomba krokilerini açıklamalıdır. Bugünkü karanlık süreçte, Başbakan Erdoğan ve hükümeti büyük bir haysiyet, namus, itibar, vicdan, dürüstlük ve insanlık imtihanıyla yüz yüzedir” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz