Tekinoktay’ın ardından Adalı ve Çebi de resmen aday

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ta 20 Ekim’de yapılacak olağanüstü genel kurul için Hürser Tekinoktay’ın ardından Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi de başkan adaylıklarını açıkladı.

Başkan adaylığı için gereken imza sayısını toplayan ve adaylığını daha önce açıklayan Hürser Tekinoktay’ın geçici yönetim kurulu listesini avukatı Aker Çıtak, divan kuruluna verdi.

Çıtak, yaptığı açıklamada, “Hürser Tekinoktay’ın adaylığı Beşiktaş’a hayırlı olsun. Beşiktaş zor günlerden geçiyor ama Beşiktaş camiası zor günlerden kurtulmayı bilecektir. Camiamız zor günlerde yürekli başkanlar ve yöneticiler çıkarmıştır, çıkaracaktır da. Bu seçimde neticesi itibarıyla yönetime kim gelirse gelsin elbette başarılı, olumlu sonuçlar alarak bu sıkıntılı zamanlardan Beşiktaş’ı kurtarmayı bilecektir. Beşiktaş’ı özlenen güzel günlerine kavuşturacak bir yönetime ve başkana kavuşuruz diye umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Tekinoktay son kongrede de Fikret Orman’a karşı başkanlık seçimine girmişti.

Serdal Adalı ise yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki seçim için aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Camiamız için hayırlı uğurlu olsun. Şimdiden başarılar diliyorum. Sizin de bildiğiniz gibi zor bir dönemden geçiyoruz. Camiamızın bu dönemde birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. 1-2 gün sonra konuşmak istiyorum. Sorularınızı cevaplarız. Yapacaklarımızı anlatırız. Camiamızın nelere ihtiyacı olduğunu konuşuruz.” dedi.

Ahmet Nur Çebi de noter aracılığıyla topladığı imzalarla birlikte başkan adaylığı başvurusunu Divan Kurulu’na iletti.

Share.

Leave A Reply