Son Dakika: Hürser Tekinoktay resmen başkan adayı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ta 20 Ekim’de yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul için ilk başkan adaylığı başvurusu Hürser Tekinoktay’dan geldi.

Hürser Tekinoktay’ın adaylık başvuru dilekçesi, yönetim kurulu üye listesinde yer alan isimler Tamer Mert ve Aker Çıtak tarafından Divan Kurulu’na teslim edildi.

Tekinoktay adına başvuru dilekçesini Divan Kurulu’na teslim eden avukat Aker Çıtak yaptığı kısa açıklamada “Beşiktaş hiçbir zaman sahipsiz kalmaz, biz buradayız” dedi.

Tekinoktay’ın adaylık dilekçesi şöyle;

“Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin Dernek Tüzüğü hükümlerince 2019 yılı ekim ayında yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği Başkanlığına seçilmek üzere işbu dilekçem ile adaylık başvurusunda bulunduğumu beyan ederim. Yönetim Kurulu üye listem, dilekçem ekinde kapalı zarf içerisinde hazırlanmış halde ibraz edilmektedir. Tüzük hükmüne göre Yönetim Kurulu üye listesini değiştirme hakkımız saklıdır.

Dernek Tüzüğü hükümlerine göre genel kurul üyelerince şahsımı aday gösterdiklerine dair kendilerine ait ıslak imzalı veya noterden verilmiş yeterli sayıdaki dilekçelerin asılları, Divan Başkanlık Kurulu’nuzda mevcuttur. Buna göre Başkan Adaylığı başvurumun kabulü ile seçime katılmama izin verilmesi gerekmektedir.

Bu sebeple; işbu Başkan Adaylığı başvuru dilekçem ve kapalı zarfın teslim alınmasını, neticeten başvurumun kabulü ile 2019 Ekim ayında yapılacak olağanüstü seçime Başkan Adayı olarak katılmama karar verilmesini, ayrıca genel kurul toplantısına katılacak yüelerin (hazirun listesinin) divan üyesi ve kongre üyesi olarak ayrı ayrı isim ve telefon bilgilerinin tarafıma verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz