Acılı Baba Süreyya Karabulut’tan şok açıklamalar !

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Süreyya Karabulut kızının katilinin yakalanmasının ardından ilk kez konuştu

Süreyya Karabulut, “Adalete güveniyordum zaten. Suçlular yakalandı. Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım. Yardım yataklık eden herkesin çıkması lazım.” dedi. Öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, firari Cem Garipoğlu’nun yakalanmasıyla ilgili olarak “Benim 3 gün önceden haberim vardı” dedi.

“Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım”

Süreyya Karabulut, “Adalete güveniyordum zaten. Suçlular yakalandı. Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım. Yardım yataklık eden herkesin çıkması lazm.” dedi. Karabulut, “Şimdi ne yapacaksınız?” şeklindeki soruya, “Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum ama çok heyecanlıyım. Bahçelievler’de yakalanmış olması çok daha garip. Ben de burada oturuyorum. Benim kınalı kuzum gitti. Bu kadar zamandır mücadele ediyorum. Belki Türk halkı sitem etti ama söylediklerimin arkasındayım. Ben ne söylediysem çıktı.” cevapladı.

Karabulut, “Türk halkı bunu bekliyordu. Önemli olan arkasındaki isimlerin ortaya çıkmasıdır. Bu zamana kadar feryat ettik. Basından Allah razı olsun. Benim evladım gitti. Doğru yazan oldu, iftira atan oldu, zor zamanlardan geçtim Allah’a çok şükür…” dedi.

“Havada Sinek uçarsa polisimizin haberi vardır”

karabulut-sureyyaKızının öldürülmesi olayının Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Karabulut, “Bundan sonra insanların daha dikkatli davranacağını düşünüyorum. Birinin birini kesip elini kolunu sallaması kadar kötü bir şey yok. Ben son dönemde sessizliğe büründüm. Yapmış olduğum son eylemde kendimi ifade edemedim. Ben adalete güvendim ve yeni gelen emniyet müdürümüz namusunu ortaya koydu. O namusunu ortaya koyunca bende bir rahatlama oldu. Devletimiz çok güçlü bir devlet. Devletimiz isterse her şeyi ortaya çıkarır. Eğer havada sinek uçuyorsa bundan polisimizin haberi vardır. Ama bu teslim olmadı, bu (Cem Garipoğlu) yakalandı. Fakat ben bildiklerimi sayın Uğur Dündar’a anlattım. Tüm çıplaklığı ile anlattım, inanamadı. Son canlı yayında Valimizle görüştüğümüz zaman 700 bin doların evde bulunduğunu söyledim. Allah bana yalan söyletmesin. Son çıkan bir isim daha oldu (Ahmet) bunu neden açıklayamadılar? “Baba tezgaha düşürüldü” denildi ama ben düşmedim. Onlar tezgaha düştü. Bende de gizli bilgiler var ama zamanı gelince açıklayacağım. Yapacağım açıklamada bildiklerimi de deklare edeceğim. Ben bildiklerimi anatırken şahitlerim var ama belge yok. Ben o yüzden kahroluyorum. Sayın Uğur Dündar da bunu biliyor.Belgelere nasıl ulaştığı sorulan Karabulut, “Aile olarak 24 saat çalıştık. Dostlarımız o kadar çok çalıştı ki, her yerden bilgi geldi. Garipoğlu’nun evinin içinden bile bilgi geldi. Ben kelimeleri yan yana koyarken yanlış anlaşıldım.” dedi.

Share.

2 yorum

  1. Pelin S. on

    polisler uğraştığı için teşekkürler. sonuca ulaşamamış olabilirler.ama emekleri var şimdi hakkını vermek lazım.ama bu olayda farklı birşeyler oluyorsa onu bilemem.umarım yakalanan kişi cem garipoğludur ve umarım ki müebbet ceza alır ( arka kapılardan çıkmamak suretiyle).

  2. Naci Baş on

    Çünkü, sanık yakalandı. Mağdure kızın mezarına gidip, oradan canlı yayın yapanından tutunuz da, Başbakan’a, toplumun her kesiminden, her çeşit insana kadar herkes (biz dahil) bu dava ile ilgilenir oldu. Bu nedenle, umarız bu davayı birileri dava üzerinden kendi lehine bir gösteriye çeviriyor olmasın. Söz gelimi,sn.Başbakan’ın bu dava ile ilgili açıklama yapması, bana, polis teşkilatına sahip çıktığının bir göstergesi gibi göründü. O palis teşkilatına çok önem verdiğini, değer verdiğini, o teşkilatın kendisi için ne dönli önemli olduğunu vurguluyor gibi göründü. Buradan artık ne sonuç çıkar, varın siz çıkarın. Öte yandan, Garipoğlu ailesi ile gerek hükumet çevrelerinin, gerekse başka çevrelerin arasının iyi olduğu söylenemez. Hele bugün o asılan pankart, her ne kadar 3 milyon euro’cu babaya hitaben yazılmış ise de, aslında Garipoğlu ailesini provake etmeye yönelik bir pankart idi ve, kesinlikle organize bir eylem gibi görünüyordu. Özetlersek, birileri bu davayı kullanıyor, güç gösterisi yapıyor gibi hissediyorum. Ötesini bilemiyorum.

Leave A Reply