HaberSpor Haberleri

Resmi açıklama Mete Düren’den geldi

mete durenn aciklamaa bp

Beşiktaş’ta Bernd Schuster’in istifasının ardından ilk resmi açıklama Basın Sözcüsü Mete Düren’den geldi. Düren, sezon sonuna kadar Tayfur Havutçu’nun takımın başında olacağını söyledi.

Akaretler’deki kulüp binasında yapılan olağanüstü yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Mete Düren, Bernd Schuster’in, istediği şekilde futbol takımına faydalı olamadığına kanaat getirerek istifa talebini Yıldırım Demirören’e bildirdiğini ifade ederek “Böyle bir durum karşısında Sayın Başkanımız, hoca ile hem bu sene hem de gelecek sene de devam etme niyetinde ve planında olduğunu, tüm yönetimin aynı fikirde olduğunu kendisine bildirmiştir. Ancak Sayın Schuster, kendisine gösterilen bu güveni suistimal etmek istemediğini ve kulübün parasını da bu şekilde yani, kendine göre haksız bir şekilde, daha fazla almak istemediğini belirtmiştir. Öncelikle bu jestinden dolayı teşekkür ederiz. Son zamanlarda hakkında hiç de tasvip etmediğimiz, kendisinin kulüpten gönderilmek ve tazminat almak isteğinde bulunduğu şeklinde spekülasyonlara en güzel şekilde cevap verdiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Mete Düren, yönetim kurulunda yapılan uzun tartışmalardan sonra sezonun kalan bölümünde teknik direktör olarak Tayfur Havutçu’nun görev yapmasına karar verildiğini belirterek “Teknik Direktörümüz Tayfur Havutçu yardımcılarını kendisi seçecektir. Tabii bu kararı verirken şüphesiz böyle bir dönemin yeni bir teknik direktör arayışı için hiç uygun olmadığı kanaati hepimiz tarafından paylaşılmaktadır. Sayın Havutçu’ya bu konuda tüm Yönetim Kurulumuz derin bir güven beslemektedir. Kendisi Sayın Denizli ile bire bir çalışmış ve bu takımı Şampiyon yapmıştır. Sezon başından beri her ne kadar yedek kulübesinde bulunmadıysa da tüm mesaisini Schuster ile geçirmiştir. Beşiktaş kulübünün ağırlığını kaldırabilecek bir kişi olduğuna sanırım tüm spor camiası ve Beşiktaş Camiası hem fikirdir” ifadelerini kullandı.

Mete Düren, Schuster’in ekibiyle birlikte istifa ettiğini, Kayserispor maçına takımın Tayfur Havutçu ile çıkacağını, İbrahim Üzülmez’in de fesih sözleşmesinin federasyona gönderildiğini dile getirerek “İbrahim Üzülmez’e sezon sonunda özel bir maçla jübile yapılacak” dedi.

[adrotate group=”74″ banner=”79″]

Dikkati Çekenler

3 Yorum

  1. ya o değil de, başiktaş’ın basın sözcüsü neden mete düren?

  2. resimdeki beyaz dha mikrofonu bile düren’den daha kendinden emin duruyor.
    hocam bari o gözlükleri değiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu