BJK HaberleriHaberSpor Haberleri

Samet Aybaba; Kaybolan efsaneyi yeniden yaratmak için çalışacağız

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Başkan Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basının önüne çıktı. Aybaba imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, “Kaybolan efsaneyi yeniden yaratmak için çalışacağız” dedi / Beşiktaş Haberleri

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basın önünde gerçekleştirilen törene Başkan Fikret Orman’ın yanı sıra İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Mesut Urgancılar, Sayman ve Mali İşler Komitesi Üyesi Berk Hacıgüzeller, Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı, Kartal Yuvaları Komitesi Üyesi Metin Albayrak, Hukuk İşleri ve Eğitim Kurumları Komitesi Üyesi Levent Erdoğan, Amatör Şubeler Komitesi Üyesi Erdal Karacan, Tesisler Komitesi Üyesi Berkan Gocay ile Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş de katıldı.

Teknik Direktör Samet Aybaba ile yardımcıları Recep Çetin ve Ulvi Güveneroğlu törene üzerlerine FEDA tişörtlerinden giyerek katıldılar. Başkan Fikret Orman, Samet Aybaba’nın Beşiktaş’a hayırlı olmasını diledi ve şunları söyledi;

Benim açımdan çok mutlu bir gün. Samet hoca ve Ulvi hoca babamın yöneticilik yaptığı dönemlerde Beşiktaş’a önemli işler yapmış insanlar. Gençliğimin ilk çağlarında beraber olduğum insanların başkanı olarak teknik heyet ile sözleşme imzalamam nasip oldu. Samet hoca başta olmak üzere istediğimiz ruhu yakalayacağımıza inanıyorum. Yönetim Kurulu üyelerimde desteğini gösterdiği için burada.

Samet hocayı cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Hiç bir ön şart ya da onun gibi başka bir şey konuşmadık. Hatta ücret bile konuşmadık. “Yanan bir evin içerisine beraber girmek için buradayız” demesi benim için yeterli oldu. Beşiktaşlı olanlar, konu Beşiktaş olunca tüm problemler teferruata girer. Hocamında o ruh halinde olduğunu gördüm. İnanıyoruz ve güveniyoruz. Tekrar hayırlı olsun.

Allah Beşiktaşımız’a, bize iyi günleri göstermeyi nasip etsin. Beşiktaş bütçesi kadar hareket edecek. Ödeyemeyecek borçların altına bu dakikadan sonra girmeyecektir. Yıldız isimler ile şampiyon olunmuyor. Beşiktaş’ın tarihine baktığımız zaman Beşiktaş bu şekilde buralara gelmemiştir. Hocamız çok koşan bir takım yaratmak istiyor. Bizde bunu destekliyoruz.

Teknik Direktör Samet Aybaba, kendisine gösterilen destek için teşekkür etti ve şöyle konuştu; Burada her şeyi iyi yapmaya çalışacağız. Beşiktaş takımı büyük takımdır. Biz bu işin altından kalkacağız. Tamamen oyuncu kadrosuna bakarak, her şeyi yeniden yapılandırarak, sahada koşan bir Beşiktaş yaratmak istiyoruz. Önemli olan oyuncu isimleri değil, sahada verdikleridir. Zirveye oynayan bir Beşiktaş yaratmak için çalışacağız. Herkes rahat olsun. Burada her şeyi Beşiktaş’a yakışır bir şekilde yapacağız.

Kaybolan efsaneyi yeniden yaratmak için çalışacağız. Zafer hocaya kendilerine verdiği hizmetten dolayı teşekkür edeceğiz. İlerleyen günlerde gerekli açıklamaları yapacağız. Beşiktaş’ta küçülme diye bir şey yok. Çok büyük paralar verirsiniz ve takım iyi olmaz. Küçük paralar verirsiniz ve takım şampiyon olur. Bizler daha çok iş yapan oyuncular arıyoruz. Nokta transferler yapacağız. İçimizde varolan 12 oyuncumuzu kamp kadrosuna dahil ettik. Onlardan da yararlanmak istiyoruz. Zaten kadromuzda geçen sezondan 7-8 tane oyuncumuz var. İşimiz kolay değil, ama zor da değil. Herkesten destek bekliyoruz. Biz her yerde savaşacağız.

Sahaya çıktığımızda herkese keyif veren bir takım yaratacağız. Bu küçülme değil, doğru yapılanmadır. Beşiktaş’ın aldığı oyunculara ve puan durumuna bakarsanız bunların yapılması gerektiğini görürsünüz. Genç oyuncularımıza tekrar Beşiktaş sevgisini aşılayacağız. Bir çok projemiz var. Beşiktaş’ın iskelet kadrosunu bu genç oyunculardan kurmak istiyoruz. Bu oyunculardan 1-2 tanesini kadromuzun içerisine atarsak istediğimizi almış oluruz. Uzun vadeli bir çalışmada kısa vadeli bu oyunculardan verim almaya çalışacağız.

Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran da yaptığı açıklamada, “Teknik direktörü seçmemiz biraz uzun sürdü, ama burada Beşiktaş için bu süreci yaşadık. Hiç bir şey için geç kalmamıştık. Nitekim hocamız ile anlaştıktan sonra derhal çalışmalarımıza başladık. Herkesin içi rahat olsun ve bu takıma inansın. Biz bu yola çıktık ve Beşiktaş için en iyisini yapacağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

[adrotate banner=”253″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu