Rüştü’den Yunus Yıldırım’a: Maçın anasını s…

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş – Fenerbahçe Süper Kupa maçının ardından tecrübeli kaleci Rüştü Reçber’in, hakem Yunus Yıldırım’ın yanına giderek “Maçın anasını s…” dediği iddia edildi.

Habertürk’ten Tahir Kum’un haberine göre iki tartışmalı penaltıyı ‘es’ geçen Yunus Yıldırım’ın yanına yaklaşan Kartal’ın 1 numarası, “Maçın anasını s…” dedi. Savunması istenen Rüştü Reçber’in yeni Disiplin Talimatı’na göre 3 maçtan men cezası alması gündemde.

2009-2010 sezonunun ilk resmi maçını Fenerbahçe’ye karşı oynayan Beşiktaş, büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Mücadelede verdiği ve vermediği kararlarla siyah-beyazlı oyuncuların tepkisini çeken maçın hakemi Yunus Yıldırım, 90 dakika sonrası Rüştü Reçber ile karşılaştı. Rüştü’nün Yıldırım’a “Maçın anasını s…” diyerek çıkıştığı, genç hakemin de bu sözleri raporuna yazdığı öğrenildi. Rüştü’nün bu rapor üzerine Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi. Beşiktaş, Rüştü’nün savunmasının istenmesiyle olaydan haberdar oldu.

Temmuz ayı sonunda yeniden düzenlenen Futbol Disiplin Talimatı, Rüştü’yü 3 maç sahalardan men cezasıyla karşı karşıya bırakıyor. Disiplin Talimatı’nın “Hakaret” başlığını taşıyan 40. maddesinin 2. bendinde yer alan “Müsabaka görevlilerine haraket eden, söven futbolcular, 3 ve daha üstü müsabakadan men cezasıyla cezalandırılır” hükmü, ligin ilk 3 maçı olan İstanbul Büyükşehir, Antalyaspor (D) ve Gençlerbirliği maçlarında Beşiktaş’ın kalesini zor duruma sokacak. Tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edilen tecrübeli kaleciye verilecek cezanın, perşembe günü yapılacak toplantıda belli olacağı öğrenildi.

Kartal’ın başını ağrıtacak durumlar, Rüştü Reçber ile de sınırlı değil. Sezon başında özellikle yöneticilere karşı Disiplin Talimatı’na ağır yaptırımlar koyan Türkiye Futbol Federasyonu’nun ilk kurbanı da Beşiktaşlı yöneticiler olacak. Fenerbahçe maçının ardından TFF, MHK ve hakemler hakkında suçlayıcı açıklamalarda bulunan siyah-beyazlı yöneticiler Levent Erdoğan ve Ertunç Soğancıoğlu’nun da Disiplin Kurulu’na sevk edildiği ortaya çıktı. Erdoğan ve Soğancıoğlu’na “hak mahrumiyeti” cezası çıkması halinde, iki isim Türk futbol tarihinde “stada girememe” cezasıyla karşı karşıya kalan ilk yöneticiler olacak.

Paylaş.

1 Yorum

  1. egelitrhn on

    hakeme küfür etmemişki maçın anasını s… demiş sadece yalan değil gerçeği söylemiş 🙂 heee yunus ananı s… demiş olsa o maddeden dolayı disiplin kuruluna sevk edilir ama şahısa edilmiş bir küfür yok ortada…ayrıca yalanmı maçn anasını s…. yunus hemde öle böle değil….

Bir Cevap Yaz