Otomotiv sektörü fuarlar ile güçleniyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Otomotiv sektörü fuarlar ile güçleniyor / Ekonomi Haberleri

Otomotiv sektörü son yıllarda büyük gelişme göstermeye devam ediyor.

Uzmanlar sektörün bu denli gelişmesini ,dünyanın birçok şehrinde düzenlenen otomobil fuarları sayesinde olduğunu belirtiyorlar.

Uzmanlar, otomotiv sektöründe küresel ekonomik krize rağmen gerileme yaşanmadığını aksine sektörün her geçen yıl daha da gelişme gösterdiğine vurgu yapıyorlar.

Otomobil fuarlarının 2011 yılında en çok tercih edilen fuarların başında geldiği ve otomobil üreticilerinin de satışlardan bir hayli memnun oldukları belirtiliyor.

Dünyaca ünlü otomobil fuarları en çok Dubai, Cenevre, Shanghai, Roma, Frankfurt gibi önemli destinasyonlarda düzenleniyor. Otomobil fuarları, farklı pazarlarda yer bulmak ve yeni iş anlaşmaları yapmak isteyen firmalar için büyük fırsatlar sağlıyor.

Automechanika Shangai Fuarı 07-10 Aralık ‘ta

Uzmanlar otomotiv sektöründe büyük yer edinen fuarların en başında Automechanika Shangai Fuarı ‘nı örnek gösteriyorlar. 07-10 Aralık 2011 tarihlerinde Çin’in Shangai şehrinde düzenlenecek olan Automechanika Shangai Fuarı ‘na büyük ilginin bulunduğu belirtiliyor. Hatta yetkililer Automechanika Shangai Fuar ‘nın günlerini ileriki yıllarda daha da arttırmayı planlıyorlar.

Otomotiv sektöründe ticari araç ihracatı arttı

Türkiye ‘den yurt dışında yapılan otomobil fuarlarına katılımın artarken, 2011 yılı Ocak-Ekim döneminde ticari araç ihracatının yüzde 12 artış ile 291 bin adet düzeyinde gerçekleştirildiği bildirildi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: