Mario Berk, Colin Kazım’ı “ayartmaya mı” çalışıyor?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Fanatik gazetesinde bugün yer alan ve Fenerbahçeli Colin Kazım’ın Beşiktaş yöneticisi Mario Berk ile sürekli görüştüğü yönündeki haber üzerine Fenerbahçe kulübü, resmi internet sitesinde sert bir açıklama yayınladı.

Mario Berk’in sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla sürekli görüşmesinin “ayartma” olduğunun vurgulandığı açıklamanın tamamı şöyle;

“Bugün tarihli Fanatik Gazetesi’nde futbolcumuz Colin Kazım’ın paramızı doğru dürüst alamıyoruz şeklinde bir açıklaması yer almaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü sporcularına tüm ödemelerini zamanında yapmaktadır. Ödemeler daha önce de duyurduğumuz gibi sözleşmelerin öngördüğü yasal sürelerin son gününde yapılmaktadır. Dolayısıyla yasal olarak kesinlikle bir günlük bir aksama dahi söz konusu değildir.
Öte yandan haberde BJK’li yönetici Sayın Mario Berk’in Colin Kazım ile sürekli olarak görüştüğü öne sürülmektedir. Eğer bu doğruysa sözleşmesi devam eden bir futbolcu ile bu şekilde bir görüşme yapmanın “ayartma” olarak nitelendirileceğinin Sayın Berk tarafından da bilinmesi gerekmektedir. Bunun hukuki bir takım sonuçları olduğu da malumdur.  Bir futbolcunun transferi gibi önemli bir konunun görüşmesinin Sayın Mario Berk pozisyonundaki bir yönetici tarafından yapılamayacağı da ortadadır. İki büyük kulüp arasında olası bir transfer görüşmesinin ancak başkanlar düzeyinde yapılması yakışık alacaktır. Bu noktada BJK başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in yasal prosedürlere uygun olarak bu taleplerini kulübümüze iletmesini bekleriz.
Kaldı ki Sayın Demirören’in de bunun dışında bir yola başvurmayacağına olan inancımız tamdır.”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: