İbrahim Tatlıses’in sağlık durumu hakkında son açıklama

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İbrahim Tatlıses ‘in doktorları sanatçının son durumu ile ilgili açıklamalar yaptı. Doktorlar İbrahim Tatlıses ‘in sağlık durumunun daha iyi olduğunu açıkladılar. İbrahim Tatlıses sağlık durumu…

Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses’in doktorları, Tatlıses’in sağlık durumunda yaşanan olumlu gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

İbrahim Tatlıses’in doktorları; “Solunum cihazından ayrıldı. Kendi başına solunum alıyor. Verdiğimiz komutları algılıyor ve yerine getiriyor. Sağ el ve bacağını oynatabiliyor.” dedi.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in tedavisinin devam ettiği Maslak Acıbadem Hastanesi doktorları, bugünkü basını bilgilendirme toplantısında Tatlıses’in sağlık durumuyla ilgili güzel haberler verdi.

Tatlıses’in durumuna ilişkin gelişmeleri gün gün açıklayan Prof. Dr. İlhan Elmacı, basın açıklamasına, “Düne göre size daha güzel haberler vereceğim.” diyerek başladı. Tatlıses’in, sistematik, nörolojik ve radyolojik bulgularının bugün itibariyle daha iyi olduğunu aktaran Elmacı, “Solunum cihazından ayrıldı. Kendi başına solunum alabiliyor. Verdiğimiz komutları alıyor. Sağ elini ve bacağını oynatabiliyor.” dedi.

İbrahim Tatlıses’in tedavisinin yoğun bakımda devam edeceğini ifade eden Elmacı, “Hayati risk geçmiş değil. Bulunduğumuz nokta, daha iyi bir nokta. Sol tarafta problem devam ediyor. Ancak biz sağın üzerine gidiyoruz. İleride sol tarafın üzerine de gideceğiz. Hayati risk ilk geldiğinde yüzde 70-80 civarındaysa bugün yüzde 10 diyebiliriz. Yakaladığımız iyi hali devam ettirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Hastane Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ise, “Risk var olduğu sürece yoğun bakımda tutacağız. Ekiplerimiz aynı özveri ile çalışmaya devam edecek. Bu bizde bir rehavet oluşturmayacak.” açıklamasını yaptı.

Aynı saldırıda yaralanan İbrahim Tatlıses’in asistanı Buket Çakıcı’nın sağlık durumundaki gelişmeler de basına aktarıldı. Buket Çakıcı’nın durumu hakkında bilgi veren doktor Ömer Faruk Önal, Çakıcı’nın taburcu edilebilecek seviyeye geldiğini ancak sosyal nedenlerle taburcu etmeyip, yoğun bakımda tuttuklarını açıkladı.

Doktorlar, kamuoyuna yönelik bilgilendirmelerin devam edeceğini, Tatlıses’in tedavisinin uzun bir zaman alabileceğini ifade etti.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: