Fulya DavasıHaberSpor Haberleri

Fulya’da enteresan gelişmeler! Fikret Orman yönetimi neden vakit kaybediyor?

belge1
Belgeyi büyütmek için tıklayın

Fikret Orman yönetimi, Fulya projesinde Beşiktaş kulübü ile Aşçıoğlu inşaat şirketi arasında yüzde 67’ye 33 olması gereken paylaşımın yerine getirilmediği ve kulübün zarara uğradığı gerekçesiyle bir an önce tespit davası açmak yerine bu durumu hazırladığı raporla zaten kabul eden İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası’na başvurdu.

Beşiktaş Yönetimi, kulübün Fulya Projesi’nden 40 milyon Dolar zararı olduğunu ileri sürerek, oran paylaşımının sözleşmeye uygun hale getirilmesi için Dernekler Masası’na başvurdu. Hatırlanacağı gibi Fulya BJK Süleyman Seba Projesi’nde Yıldırım Demirören yönetimi ile Aşçıoğlu inşaat şirketi arasında yüzde 67 Beşiktaş, yüzde 33 inşaat şirketi şeklinde anlaşma imzalanmıştı.

Ancak proje hayata geçtikten sonra bu oranın yüzde 45 kulüp, yüzde 55 oranında ise Aşçıoğlu firması adına gerçekleştiği iddia edilmiş ve kongre üyeleri tarafından “Fulya davası” olarak bilinen dava açılmıştı. Söz konusu dava kapsamında İçişleri Bakanlığı müfettişleri Beşiktaş kulübünü denetlemiş ve Yıldırım Demirören yönetiminin yüzde 67’ye 33’lük paylaşımın yerine getirilip getirilmediğini belirlemek için tespit davası açılmasına karar verdiğine raporunda yer vermişti.

bjk2
Resmi büyütmek için tıklayın

Yıldırım Demirören yönetimi ise aradan yıllar geçmesine rağmen tespit davası açmadı!

Demirören’den sonra göreve gelen Fikret Orman yönetimi ise göreve geldikten 8 ay sonra İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası’na paylaşımın Beşiktaş aleyhine olduğu gerekçesiyle başvuru yaptı.

Oysa ki İçişleri Bakanlığı, Fulya davası için hazırladığı raporda “Sözleşmenin imzalanması sırasında avam proje üzerinden yapılan metrekare paylaşımında belirtilen toplam inşaat alanında, uygulama projeleri ve fiili durum neticesinde artış olduğu, artışın büyük bölümünün paylaşımda Aşçıoğlu İnşaat Taahhüt Turizm Ticaret A.Ş. firmasına kalan rezidans bloklarında olması nedeniyle toplamdaki yüzde 67 BJK, yüzde 33 Aşçıoğlu oranının tutturulamadığı” ibaresiyle Beşiktaş’ın zarar gördüğünü adeta doğrulamış, yönetim ile şirketin tespit davası için anlaştığını duyurmuştu.

Bu durumda Fikret Orman yönetiminin, Beşiktaş’ın Fulya’daki zararını belgelemek için yapması gereken tek şey olan tespit davası açmak yerine bu durumu daha önce zaten kabul eden Dernekler Masası’na başvuru yapması kafaları karıştırdı.

[adrotate banner=”133″]

NationalTurk Haber

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu