Spor Haberleri

Emre Kocadağ: “”Son 10 yılda 2 kere icra memurları kapıya dayandı”

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Pendikspor maçında Colley’in iptal edilen golü ve transfer eleştirileri hakkında TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Pendikspor maçında iptal edilen golle ilgili olarak MHK ile yapılan görüşmeyi açıkladı. Beşiktaş yönetimine yapılan transfer eleştirilerine de yanıt veren Emre Kocadağ, sık sık gündeme gelen Anderson Talisca’ya ilişkin de konuştu

Emre Kocadağ: VAR’ın cevabını kabul etmiyorum.

Kocadağ, “Pendikspor maçında yine federasyondan ve MHK’den alışılagelmiş, kimsenin memnun olmadığı, sezonun bütününde konuşmaya devam ettiğimiz konuyla alakalı bizim de serzenişimiz oldu.

Maçtan sonra MHK’ye başvurduk. Bugün bize yazılı bir şekilde MHK Başkanı’ndan geri dönüş oldu. Yan hakemin durduğu nokta doğru ama pozisyon tamamlanmadan önce bayrağı kaldırması yanlış diye söylüyor.

VAR hakeminin izleyeceği doğru açıda görüntü yok. Federasyon her zaman teknolojiyle alakalı şovu çok iyi yapıyor. Dünya standartlarıyla yarıştığımız iddia ediyor ve hakemleri bile yapay zekayla atıyoruz diye hava atıyor.

Bu bir rezalettir. Hala ben TFF’nin ya da yayıncı kuruluşun görüntü noktasında VAR’ın cevabını kabul etmiyorum. Taraftarın görüntülerinden topun çizgiyi geçip geçmediğin belirlemeye çalışmamız kadar rezil bir durum açıklanamaz. Bu görüntü olayı başlı başına rezalet.” ifadelerini kullandı.

Emre Kocadağ: Bu kolu ona kaldırtanlar belli.

MHK’nın pozisyonu hata olarak gördüğünü söyleyen siyah-beyazlı yönetici, “MHK Başkanı’nın kabul ettiği bir hata var. Yan hakemin erken kaldırdığı bayrak.

Bu hata olarak nitelendirilebilir ama benim için hata değil kötü niyettir. Bu yan hakeme bayrağı kaldıran kim? Bu kolu ona kaldırtanlar belli. Kamerayı oraya yerleştirmeyenler de aynı grubun bir parçası.

NationalTurk Haber

Bugün itibariyle 2 puanımız maalesef hakem hatasından alınmıştır. Bunların sorumlularını bulmak federasyona aittir. Beşiktaş olarak başkaları gibi ‘belge var, onu açıklarız’ gibi boş atıp dolu tutma maceralarına girmeyiz. Bunun hesabını Beşiktaş camiası sorar. Bunun takipçisi olacağız.

MHK Başkanı hata diyerek geçiştiremez. Hatayı yapanın cezasını vermek durumunda. Top çizgiyi geçti geçmedi noktasında görüntü yok bahanesini kabul etmiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Emre Kocadağ: “Kendimizi başarısız görmüyoruz”

Transferde kendilerini başarısız görmediğini söyleyen Kocadağ, şunları söyledi:

“Devre arasında yaptığımız olumlu transferler var. Weghorst gibi kiralık bir oyuncudan para kazanıp Manchester United’a yollayıp Aboubakar gibi bir oyuncuyu haftasında İstanbul’a getiriyorsunuz. Bunun takdir edildiğini görmedim.

Avrupa’da 2 lira alırken burada 8 lira alsın diye transfer yapmadık. Birçok dünya yıldızını getirdik. Bunların çoğu Beşiktaş’a maliyetinin yarısına geldi. Bu noktada kendimizi başarısız görmüyoruz. Sosyal medyadaki durum ve manipülasyonun sirayet ettiği durumlar var.

Beşiktaş taraftarını gayet iyi anlıyorum. En büyük amacımız Beşiktaş mutlu olsun, şampiyon olsun. Beşiktaş bir oyuncuya 15-20 milyon avro vermedi diye eleştiri yapmayı anlamam.

Camianın büyüklerini anlamam. Pendik maçında hakem tarafından durdurulmuşuz, burada taraftarın tepki vermesi gereken nokta hakem, federasyon. Hakem hatasından sonra verilecek tepki yönetime mi olmalı hakemi mi olmalı? Taraftarımız önce bunu düşünecek.”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu:  Sevgili Emre Kocadağ parayı aldığını inkar ettin anladık. Sana ek done veriyorum. Hodri meydan

“Kendilerini popüler sanan, Beşiktaş camiasının kendisini istediğini sanan insanlar var”

Sosyal medyadan manipülasyona uğradıklarını kaydeden Emre Kocadağ, şu şekilde konuştu:

“Eski yönetimde de vardı, sosyal medyada kendini övdürmek için para harcayan yöneticileri de gördük. O akıma kapılan insanlar var. Kendilerini popüler sanan, Beşiktaş camiasının kendisini istediğini sanan insanlar var. Sosyal medyadan yola çıkıp yolda kalanları Türkiye çok gördü.

“Son 10 yılda 2 kere icra memurları kapıya dayandı. Ahmet Nur Çebi önde ben arkasından girdim.”

Mali kongre önümüzdeki aylarda yapılacak. Orada Beşiktaş’ın sorunları nedir onu ortaya koyacaksınız. Son 10 yılda 2 kere icra memurları kapıya dayandı. Çebi önde ben arkasından girdim.

O gün Beşiktaş’tan geçmeyenler kimsenin kafasını bulandırmasınlar. Onlardan bir şey olmaz. Camianın çok önemli insanları var. İstişare edilmesi gereken yerler genel kurullardır.

Sosyal medya değildir. Taraftarı manipüle edip, sosyal medya aracılığıyla insanları manipülasyona uğratıp bizim konsantrasyonumuzu bozmaya çalışmak yakışık almıyor. Dijital medya sahipleri ya Galatasaraylı ya Fenerbahçeli.

Hasan Arat’dan Serdal Adalı’ya destek yok !

Beşiktaşlı kimseyi göremezsiniz. Bunların Beşiktaş’ın iyiliğini istediğini düşünmüyorum. Olağanüstü genel kurul gündemimiz yok. İşimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz.

Yeter ki camia destek olsun. Bu desteği göstersin. Biz kimseye boyun eğmeyiz. Federasyondan da hesap sorarız, Beşiktaş’ın 1 kuruşunu kimseye boşu boşuna vermeyiz.”

Kulübün daha önce transfer görüşmelerini sonlandırdığını açıkladığı Brezilyalı futbolcu Anderson Talisca ve İspanyol stoper Sergio Ramos’la ilgili olarak da konuşan Kocadağ, “Taraftarın beklentisi başımızın üstüne. Talisca için özlem duyuyorsa bizim bunu görmezden gelme durumu olamaz. Girişimleri yaptık ama kulübü öyle bir şey düşünmüyor.

Taraftarın bu kadar teveccühü varken, biz adım atmışken öyle bir durum olmuşken para noktasında tercih yaparak başka camiaya giderse taraftar istemez zaten. Kendisi de dün oynadı, goller de attı. Orada başarılı bir yaşamı var. Oradan dönüş olursa takipteyiz.

Ramos’un 15 milyon avro civarı vergi hariç maliyeti var. Geçmiş dönemde buradaki insanları popülist diye itham edenler. Bugün niye bu transferleri yapmadınız diye kızan taraftarla beraber bize serzenişte bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Emre Kocadağ, yıldız transferinde kimsenin sponsorluk için devreye girmediğini kaydederek, “Bu parayı vereceğim, bu transferi yapacağım diyen birini görmedim. Keşke öyle bir şey olsa. İnsanlar adım atmıyoruz sanmasın. Halil Dervişoğlu gündemimizde yoktu.

Kampanyalarda yapılan ödemeler ortada. Bunlar hep sosyal medyada insanları kandırıyorlar. Bize gelip şu transferi yapın şu parayı vereceğim diyen olmadı.

Başka takımlarda bu var. Futbol çok kirli işlerin döndüğü bir endüstri. Bu noktada bir istihbarat yürütmesi lazım TFF’nin. Bu transferleri yapanlar kim, ismini açıklamayan hayırseverler kim onları da görelim.

Bu transferler neyin karşılığında yapılıyor, bu soruların cevabını devlet zaten biliyordur. Kimse bizden Beşiktaş ekonomisin bozacak maliyette transfer beklemesin.” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın transfer yapacağını söyleyen Beşiktaşlı yönetici, stat sponsorluğu konusunun da ay sonuna kadar biteceğini açıkladı.

Dinamo Kiev maçına da değinen Kocadağ, “Dinamo Kiev yabancısı olmadığımız bir takım. Başında da eski hocamız var. Ülkelerinde yaşanan savaştan dolayı burada oynayacağız maçı.

Turu geçmek en büyük hedefimiz. İstanbul için avantajlı bir skor almak istiyoruz. Takımımızın motivasyonu tam. Bu turu da geçip gruplara kalmak en büyük hedefimiz. Beşiktaş son yıllarda Avrupa’da başarıya hasret kaldığımız dönemde iyi bir atılım olacaktır.” dedi.

Emre Kocadağ: Erden Timur art niyetlidir

Erden Timur’un açıklamaları üzerinden göndermede bulunan Emre Kocadağ, “Bu bir art niyettir. Yan hakeme o bayrağı kaldırtanlar belli. Bu kolu kaldırtanlarla, gerekli kamera teknolojisini oraya yerleştirmeyenler benim için aynı. Aralarında hiçbir fark yok.

Bugün itibarıyla hakem yüzünden 2 puandan olduk. Biz başkaları gibi ‘Elimizde belge var. Onu açıklarız’ gibi boş atıp maceralara girmeyiz. Beşiktaş taraftarı bu yaşananların hesabını sorar. Hata olarak geçiştirilemez. Cezası verilmeli. Görüntü yok bahanesine sığınmasınlar. Beşiktaş’ın ayarlarıyla oynamasınlar.” diye konuştu.

Hasan Arat : Ahmet Nur Çebi iyi niyetli

Emre Kocadağ: Weghorst gibi kiralık bir oyuncuyu Manchester United’a gönderdik

Transfer eleştirilerine yanıt veren Emre Kocadağ, “Ben, Beşiktaş’ın iyi niyetle başarılı olmasını isteyen taraftarı anlıyorum. Bizim de hedefimiz bu. Ama Beşiktaş bir oyuncuya 15-20 milyon Euro vermedi diye eleştiri yapmayı anlayamam. Duygusal olarak anlarım ancak sosyal medyada 3-5 tane retweet fazla alacak diye bu toplara giren insanları anlayamam.

Bunlar, camiaya hizmet etmiyor. Devre arasında yaptığımız transferler var. Weghorst gibi kiralık bir oyuncudan para kazanarak Manchester United’a gönderdik. Aynı hafta, gelmez denilen Aboubakar’ı getirdik. Bu konuda takdir edildiğimizi görmedim.” sözleriyle sitem etti.

Talisca para için başka bir camiaya gitme refleksi gösterirse, Beşiktaş taraftarı zaten bunu kabul etmez

Transferi gündeme gelen Anderson Talisca hakkında da konuşan Kocadağ, “Taraftarın Talisca için bir beklentisi varsa biz bunu görmezden gelemeyiz.

Girişimimizi yaptık ancak kulübü şu an böyle bir durum düşünmüyor. Bizim taraftarımızın böyle bir beklentisi varken, Talisca para için başka bir camiaya gitme refleksi gösterirse, Beşiktaş taraftarı zaten bunu kabul etmez.

Oyuncunun Türkiye’ye gelme durumu olursa girişim yapmayız demiyoruz ama oyuncu dün oynamış, golünü atmış. Böyle bir durum olursa takipteyiz zaten.” açıklamasını yaptı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu TELE 1’de açıkladığı olayı perde arkası ismi Emre Kocadağ mı ?

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu