Divan Toplantısı öncesi gözler Bırakmam Seni ve KPMG raporunda

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

6 Mart Cumartesi günü yapılacağını duyurulan Beşiktaş J. Kulübü divan toplantısı öncesi gözler Bırakmam Seni Kampanyası gelirleri ve KPMG raporunda…
Bilindiği gibi Beşiktaş yönetimi bir yıldan uzun bir süredir 2009-2019 yılları arasındaki faaliyetler ile ilgili özel inceleme yaptırıyor.
Defalarca ertelenen KPMG raporunun önceki aylarda Şubat ayı toplantısına kaldığı belirtilmişti.

Konu ile ilgili BJK Divan Kurulu üyesi Atıf Keçeci Duhuliye sitesinde bazı soruları gündeme aldı.

Atıf Keçeci’nin “KPMG suskun, cevap bekleyen sorular” adlı makalesi ve sorular

Hafta sonu yapılacak ve yönetimin “”icraatın içinden” anlamlı hale dönüştürdüğü on-line toplantı sebebiyle Divan kurulu üyelerine gönderilen 2020 yılı son bilanço dönemlerine ait adı olup son senelerde etliye sütlüye karışmayan, sorulara cevap vermeyen değil veremeyen diye düşündüğüm Denetleme kurulunun raporları incelendiğinde önemli hususların varlığını görüyoruz.

Şampiyonluklar kulübün güçlü olduğu, birlikte sevinilip üzüntü duyulduğu zamanlarda elde edil mektedir. Futbolun içerisinden gelmeyenlerce oluşan yönetim kurulları dönemlerinde kulüpler büyük problemler yaşamış bu nedenle mali sıkıntılar giderek artmış ve içerisinden çıkılamaz hale gelmiştir Bu sportif başarısızlık dönemlerinde gene günümüzde izlediğimiz gibi başkan ve yönetimler T.Direk törlerinin gölgesine sığınmış başarıyı sahiplenmiş aksi durumda saçak altı yapmışlardır .

Tekrar denetleme raporlarına dönersek , öncelikle değerlendirme raporlarının giderek çok sığ bir hal aldığı ve futbol deyimiyle top çevirdikleri dikkat çekmektedir.Önerileri belirtmekten kaçınırken ama tör şubeler faaliyetlerinin bilgileriyle sayfa doldurmayı tercih etmektedirler. Oysa kendileri inceleme si bir türlü bitmeyen 10 yıllık dönemde görev yaptıkları için sorumluluklarının idraki içerisinde görev lerini bihakkın yapmış olsalardı gelinen durum bundan muhakkak daha farklı olurdu. En azından bu denetim şirketlerine hiçbir sonuç alınamamasına karşın avuç dolusu paralar ödenmezdi.

Hafta sonu on-line divan toplantısına soru gönderecekler için verilen bir link var. Daha önceki toplantılarda da aynı yol izlenmiş şahsen benim ve bazı yönetime sempatik gelmeyen üyelerin soruları gündeme alınmamış , eften püften seçme sipariş olanlara cevap verilmiştir. Bu defa kongre , divan üyesi ve de Futbol A.Ş. hissedarı sıfatıyla açık mektup şeklinde Yönetime Denetleme ve Divan Kurulu,na cevaplanmak üzere sorularımı iletiyorum.

Bırakmam Seni kampanyasında kasaya ne kadar para girmiştir ?

Gündem de olan “Bırakmam Seni “ kampanyası gelir miktarı ile ilgili, medya da kampanya gecesi yardım yapanların isimleri başta Sn . Rahmi Koç ‘un 10 Milyonluk bağışı olmak üzere isim isim açıklanmıştı.10 .8.2020 tarihin de BJK nün medya iletişim ajansı gibi internet üzerinden yayın yapan bir site de kulüp açıklaması olarak 150 milyon Tl ye yakın gelir elde edildiği yazılmış bu habere kulüpten yanlışlığı üzerine açıklama yapılmamıştı.Anlaşılan kasaya 150 M. Tl girecekti, o tarihte bu açıklamanın bağlayıcı olduğu hususunu notlarıma ve de yazım da kaleme almıştım.

22 .8.2020 tarihin de ki Divan toplantısın da bu defa Genel Sekreter Mesut Urgancılar 80 M. bağışın 47 M .nunun kasaya girdiğini belirtmişti .Olay 150 M. ile başlamış ve en son denetleme raporunda görüldüğü üzere gelirin sadece 33 M. Tl olduğu anlaşılmaktadır.

Bırakmam Seni kampanyasında anons edilen kişi 4 Milyonu vermiş midir ?

SORU – Bırakmam Seni kampanyasında 117 Milyon yazı ile ( Yüzonyedi milyon)Tl nerededir ? Kimler bol keseden atıp reklamını yapıp bundan manevi rant elde etmiştir. Açıklanan bağış listesinde ki isminin açıklanmasını istemeyen diye anons edilen kişi veya kurumdan 4 milyon TL tahsilat yapılmış mıdır?

Bırakmam Seni kampanyasında vaat edilen külçe altın  verilmiş midir?

Gene bu listede ki bağış toplamı 47.111.903 Tl ve B.Y isimli kişinin 1903 adet BJK logolu külçe altın bağışı TL. olarak ne miktar da kasaya girmiştir . Bu bilgilerin tüm kayıt ve belgeleri tarafım da bulunmakta kim talep ederse göndermeye hazırım.

Kamu Yararına çalışan bir STK olan BJK nün haklarını korumak dernek iç denetiminin olduğu kadar Masak , Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu , Dernekler Masası ,nın da görev alanına girmekte ve onlarında bu hususları ihbar kabul edip inceleme yapmalarını en azından birer vatandaş olarak bekliyoruz

Öncelikle 06.3.2021 de yapılacak On-line Divan toplantısından ilgililerin ezberinde olan sabit ve mobil tlf no.larımdan aranmayı heyecanla bekliyorum.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: