Delgado’nun yüzü kızarmış!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’a geldiği günden beri futboluyla hep tartışılan isim olan Arjantinli Matias Delgado, Habertürk’ten Kartal Yiğit’e çarpıcı ve itiraf dolu açıklamalar yaptı.

Mustafa Denizli’ye teşekkür eden Tangocu, “Sakatlığım nedeniyle son haftalarda bir şey yapamadım. Onun yerine başka bir hoca olsa beni kesin kovardı” dedi.

Kartal’ın geride bıraktığımız sezon yine en çok konuşulan isimlerinden biri olan Matias Delgado, tatilini geçirmekte olduğu İspanya’nın Barcelona şehrinde HABERTÜRK’ün sorularını yanıtladı. Tatilde olmasına rağmen eski formunu yakalamak için günde iki saat tedavi ve çalışma programı uyguladığını belirten Arjantinli futbolcu, telefonla yapılan söyleşide çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sezonun sonlarına doğru sakatlığının nüksettiğini hatırlatan ve bu nedenle verimli olamadığını dile getiren Tangocu, Mustafa Denizli’ye teşekkür mesajı gönderdi.

-“BANA ÇOK KATLANDI”-

Denizli’nin çalıştığı teknik adamlar arasında yerinin bambaşka olduğunu belirten Delgado, “Açık konuşmak istiyorum… Ligin sonlarına doğru hiçbir şey yapmadım. Sakatlığım kolay bir durum değildi. Aslında bu sakatlık değil, hastalıkmış. Bu ortaya çıkınca ağrılar dayanılmaz oluyor. Çeken bilir. Bana katlanan hocama çok teşekkür ediyorum. Eğer Denizli yerine bir başka hoca olsa kapıya gösterir, beni kovardı. Çok dayandı” dedi.

-“BORCUMU ÖDEYECEĞİM”-

Denizli’ye karşı kendini borçlu hissettiğini söyleyen siyah beyazlı yıldız oyuncu şöyle devam etti: “Bana hep destek oldu. Her zaman serbest bıraktı. Bir gün bile surat yapmadı. Bense bunun karşılığında istememe rağmen hiçbir şey veremedim. O benim için eleştirilere göğüs gerdi. Hocama şükran borcum var. Şunun sözünü verebilirim ki, yeni sezonda ona bu borcumu oynayacağım futbolla ödeyeceğim. Kendisi çok toleranslı bir teknik adam Zaten bu yılki çifte kupayı bu tolerans sayesinde kazandık. Çünkü herkes onu seviyor. Oynamayanı bilr kırmak istemiyor.”

-“3 YIL SÖZLEŞME UZATMAYA HAZIRIM”-

Beşiktaş’tan ayrılmak istemediğini açıklayan Delgado, “Ben sürekli bir yere gitmeyeceğimi söylüyorum. Tabii ki kulüp istemezse o başka. Ancak kulübümün menfaati için giderim. Ama ayrılma gibi bir düşüncem yok” dedi. Yönetime çağrıda bulunan 27 yaşındaki Arjantinli yıldız, “Sözleşmem sürüyor. Eğer isterlerse, mukavelemi şimdiden 2-3 yıl uzatmaya hazırım. İstanbul’da çok mutluyum. Yeni sezon çok daha zor olacak. Herkes transfer yapıp güçleniyor. Devler Ligi’ni düşünerek iyi bir kadroya ihtiyacımız olacak. Ben de şimdiden sakat olan bölgemi güçlendiriyorum. Formayı almanın kolay olmadığını biliyorum” ifadelerini kullandı.

Share.

Leave A Reply