Beşiktaş’ta borç 2022 yılı sonu itibariyle 6.2 milyar TL’ye ulaştı – Divan Canlı Yayın

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü’nün borcunda kritik yükseliş BJK mali raporlarına göre kulübün borcu 2022 yılı son itibariyle 6.2 milyar TL’ye ulaştı.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle on binlerce insanımızın hayatını kaybetmesi nedeniyle 25 Şubat tarihinde yapılaması gereken Beşiktaş Kulübü divan kurulu toplanması bugün yapılıyor.

Divan Kurulu Toplantısı öncesinde yönetime ile Denetleme Kurulu arasında borç konusunda anlaşmasızlar yaşanıyor.

Toplantı öncesinde Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, Denetleme Kurulu’nun sunduğu rapora itiraz ettiği öğrenildi.

Beşiktaş Kulübü son finansal tablodan bu yana borçlarında yüzde 28 artış göstererek 6.2 milyar TL’ye ulaştı

Siyah-Beyazlılar’ın 1 Ocak-31 Aralık 2022 tarihler arasındaki borç rakamı ortaya çıktı. Kulübün, toplam borcu. son tabloya göre yüzde 28 artış göstererek 6.2 milyar TL’ye ulaştı. Alacakların düşülmesi sonrasında net rakam ise 5.7 milyar TL olarak belirlendi.

Süper Lig’de zirve yarışının uzağında kalan Siyah-Beyazlılar’da sportif açıdan gelmeyen başarı baskısının ardından bir de maddi sorun gün yüzüne çıktı. Bugün yapılacak Divan Kurulu öncesi Beşiktaş Denetleme Kurulu ile yönetim arasında hareketli saatler yaşandı. Denetleme Kurulu’nun yazdığı detaylı raporda Beşiktaş’ın toplam borcu 6 milyar 254 milyon TL (brüt) olarak açıklandı.

Beşiktaşta Divan Kurulu öncesi Ahmet Nur Çebi itiraz etti

Fakat bu rakama Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi onay vermedi. Çebi nakit ve benzeri alacaklarının yanı sıra finans yatırımlarının, ticari alacaklar ve çeklerin rapordan düşülerek borcun 5 milyar 250 milyon TL olarak düzeltilmesini talep etti.

Ancak Denetleme Kurulu, hesaplamaların uluslararası standartlarda yapıldığını savunarak dünyanın tüm kulüplerinde raporlarda tüm borcun açıklandığını belirtti. Beşiktaş’ın patronunun konuyla ilgili bugün gerçekleştirilecek Divan Kurulu’nda sert bir açıklama yapması bekleniyor.

Denetleme kurulu raporlarında Fulya Davasının zaman aşımına uğratıldığına dair bir not görülmedi.

Çebi yönetiminde Fulya Davası zaman aşımına giriyor

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: