Divan Kurulu toplantısında yönetime eleştiriler de vardı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı’nda salona getirilen Türkiye Kupası ile fotoğraf çektirme yarışına giren üyelerin haricinde açıklanan borç rakamına ve yönetime sert eleştiriler getiren üyeler de vardı.

Yetkili kurulların faaliyet raporlarının değerlendirilmesi sırasında söz alan bazı Divan Kurulu üyeleri, özellikle yeni sezon için yapılacak çalışmalarda dikkatli olunması ve malî disiplinin ön planda tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Atıf Keçeci, kazanılan Türkiye Kupası’nın, yapılan yanlışların üzerini örtmemesi gerektiğini söyleyerek Beşiktaş’ın borçlarının sürekli arttığını ve buna bağlı olarak UEFA kriterlerinin uygulanmasının sıkıntı yaratacağını belirtti. Yeni sezon için sansasyonel transferlerden kaçınılması ve kaynakların akılcı şekilde kullanılması gerektiğine değindi.

Divan Kurulu’nun Eski Başkanı Şeref Nasır, borçlarda sürekli artış görüldüğünü söyleyerek bunun temel nedeninin, teknik direktör ve futbolcu transferlerinde yapılan hatalar olduğunun altını çizdi. Erkek voleybol takımının küme düşmesinin üzücü ve düşündürücü olduğunu söyleyen Nasır, bu sonucun kulübün itibarına ve marka değerine zarar verdiğini belirtti.

Kadir Kılıç, başarı için istikrarın önemi ve gereğine değinerek, yedi yılda altı tane teknik direktör değişikliğinden sonra istikrardan söz etmenin kolay olmadığını söyledi. Yabancı futbolcu transferlerinde oyuncu menajeri Jorge Mendes’in isminin sürekli öne çıkmasına dikkat çeken Kılıç, ayrıca, yabancı bir teknik direktörle, çalıştırdığı takımın antrenmanından sonra görüşüp hatıra fotoğrafı çektirmenin, kamuoyuna bir ayrıcalıkmış gibi aksettirilmesinin aslında kulübün itibarına zarar vermekten başka bir sonuç vermediğini belirtti.

Emre Göllü, futbolda Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanma başarısının gurur verici olduğunu yalnız bu başarısının diğer branşlara sirayet etmediğini söyledi. Erkek voleybol takımının son dört sezonda iki defa küme düşmesinin vehametine dikkat çeken Göllü, bunun nedenlerinin iyi irdelenmesi gerektiğini vurgulayarak, 5 milyon TL bütçesi olduğundan bahsedilen voleybol şubesinde, bu bütçe mevcutsa sporculara ve teknik kadroya yapılan ödemelerde neden sürekli aksama yaşandığını sordu. Bu olumsuzluklara rağmen voleybol branşının altyapıdaki başarılarına değinerek, şubeyi bakımsızlığa rağmen ekinlerin fışkırdığı bir tarlaya benzetti. Ayrıca, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.’nin durumuna değinen Göllü, özsermayenin eksi 169 milyon mertebesine gelmesinin ve dönemsel zararın geçen yılın kapanışına göre yüzde altmış oranında artmasının tehlike çanları olduğunu belirtti. TBMM’de kabul edilen torba yasanın kapsamında A.Ş.’lerdeki imtiyazlı hisselerin ortadan kalkmasının olası etki ve risklerini vurguladı.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d