Atanmış federasyonun amacı ne? Beşiktaş’a 2 maç ceza

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Atamayla görev başına gelen Mahmut Özgener’in başkanlığındaki Futbol Federasyonu, Beşiktaş Bursaspor maçı öncesinde stat dışında çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş’a 2 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verdi!

TFF, 7 yıldır olayların fitilini ateşleyecek tahriklerde bulunan, Beşiktaşlı bayan taraftarın kafasına şişe atan, Bursa’da Beşiktaşlı bayanları yerlerde sürükleyen, voleybol maçında Beşiktaşlı ailelere saldıran, İnönü’ye gelirken feribotta ve Gebze’de yakaladıkları birkaç Beşiktaşlı’yı hastanelik eden Bursaspor taraftarlarının kulübüne ise 2 maç seyircisiz oynama cezasını layık gördü.

Federasyonun ceza skandalı bununla da bitmedi. Beşiktaş taraftarının küfürlü tezahüratı sebebiyle siyah beyazlı kulübe 30 bin TL para cezası verilirken maçın belli bölümlerinde değil tamamında küfür eden Bursalılar’a ise bu konuda herhangi bir ceza gelmedi.

Bursaspor taraftarının küfürlerinin yanında “Ermeni köpekler, Beşiktaş’ı destekler” gibi iğrenç, ırkçı tezahürat da cezasız kaldı. UEFA ve FIFA en sert cezaları ırkçılıkla ilgili olaylarda verirken Mahmut Özgener Federasyonu kafatasçılığa da gözlerini kapadı!

TFF tarafından Beşiktaş’a verilen cezanın hem seyircisiz hem de tarafsız sahada olması da dikkat çekici.

Paylaş.

1 Yorum

  1. O bir yana, yönetimin ilk açıklaması İbrahim Yazıcı’nın tepkisi kadar bile yok.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: