Yıldırım Demirören Radyospor’da konuştu

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Radyospor’da Mete Düren’in sunduğu “Mete Düren ile Ameliyat Masası” adlı programda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Demirören‘in konuşmalarından satır başları şöyle;

ŞAMPİYONLUK İÇİN4 ADAY VAR

Ligin ikinci yarısından beri kopmalar oluyor. Şampiyonluk için 4 aday var. 4 takımın şansı da eşit. son maça kadar oyunumuzu oynayıp göreceğiz. Şampiyonluk son haftada belli olur.

TEZGAH FALAN YOK

Tezgah diye bir şeyin olması mümkün değil. Hakemler nedeniyle tüm takımlar yara aldı. Tezgah kelimelerini kullanmak Türk futboluna zarar vermekten başka bir şey değil. Biz 1 kere konuştuk sustuk. Bizim yaptığımız basın toplantısında sadece dikkat çektik. Kimseyi suçlamadık. Ben şunu gördüm; çok konuşan çok hata yapar.

PROGRAMIN İSMİNİ BEĞENMEDİ

Sayın Mete Düren, programın ismini değiştirin lütfen. Ameliyat masasını duyunca korkuyor insan. Uyutuyor musun milleti ne yapıyorsun?

MUSTAFA DENİZLİ İLE DEVAM EDECEĞİZ

Mustafa Denizli ile ilgili söylediklerimiz hep yanlış yazıldı basında. Denizli, şampiyonluktan sonra konuşalım dedi kontratı. Sonra bir daha konuştuk, iki taraf da memnun halinden. Mustafa Denizli’nin bizi şampiyon yapmadan ayrılmasını istemiyoruz.

MAÇLARI ANADOLU’DA OYNAYACAĞIZ

Stadın projeleri 42 bin kişi üzerine yapıldı. Şampiyon olduğumuzda bile 15 bin kişiye oynadık ortalama. Stadın konumundan dolayı daha büyük yapamıyoruz zaten. 5 bin kişilik konferans salonu ve fuar alanı da yapıyoruz. Kapasite yeterli olacak bence. Sadece maç günleri çalışan stadımız yenilenince yılda 260 gün çalışacak. Kazmayı ne kadar çabuk vurursak o kadar hızlı biter. Hala son aşamada olan belli izinleri bekliyoruz. Amacımız Haziran’da başlamak. Maçları Anadolu’da yapacağız. Özellikle Süper Lig’de temsilcisi bulmayan şehirleri seçeceğiz. Anadolu Beşiktaş’a doyacak. 17 iç saha maçımızdan en az 10’unu Anadolu’da yapacağız.

YAPACAĞIMIZ TRANSFERLER BELLİ OLDU

Hocamız Mustafa Denizli ile beraber yapıtğımız çalışmalarda alacağımız futbolcuları seçtik. Görüşmeler de yaptık. Ancak sezon bitmeden açıklayamayız. Bu arada yabancı futbolcu kontenjanı ya 6 yabancı olsun, ya da 8. 6+2 gibi bir sistemle 2 yabancıyı kulübede oturmak büyük külfet.

NOBRE SİSTEME UYMAZSA GÖNDERİRİM

Nobre bizim sistemimize ve şartlarımıza uyacaktır. Sisteme uymayanı kulüpte bırakmam. Ama kendisi çok iyi bir profesyonel ve Beşiktaş’ta kalmak istiyor.

BU ORTAMDA İYİ HAKEM YETİŞMEZ

Dünyanın hiçbir yerinde hakemler bu kadar yerden yere vurulmuyor. Bu kadar tartıştığımız bir ortamda iyi hakem yetişmesi çok zor. Hataları art niyette arıyoruz. Hep tezgah arıyoruz. Zaman zaman ben de yaptım ama yanlışlardan dönmek lazım. Hata yapmayan insan çalışmayan insandır. Eleştirileri yapıcı olarak yapmıyoruz. Hakemlere kaçacak delik arattırıyoruz. Hep hakaret korkusuyla çıkarlarsa hata yaparlar. Biz herkesi aynı görüyoruz.

Hakem hata yapıyor, iki başkan çıkıp federasyonu devirelim diye açıklama yapıyor. Kafa olarak bunlardan kurtulmamız lazım. Federasyon 4 sene için seçildiyse 4 sene herkes destekleyecek.

Dünkü maçta benden fazla sinirlenen yoktur hakeme. Ama yönetim kurulunu topladım ve kimse konuşmayacak diye direktif verdim.

İBRAHİM TORAMAN’A UYARI

İbrahim Toraman’ı uyaracağız. Önce kendimizi düzeltelim sonra başkalarına bakalım. Kimse şampiyonluk yolunda Beşiktaş’ı yalnız bırakamaz.

ŞENES ERZİK’E GÖNDERME

Del Bosque konusunda hukuki yönden hata yaptım demedim. Del Bosque’yi göndermemiz sportif açısından hataydı dedim. Şenes Erzik bu olaya yeterince eğilmedi. Lobide zayıf kaldık ve kaybettik davayı. Türkiye’den 10 milyon dolar çıktı. Şenes Erzik de bunu korumak zorunda. Hem de haklı olduğumuz bir konuda. Ali Şen Neuchatel olayında Galatasaray’ı kurtarırken dosyacılık mı yapmıştı?

BURSA OLAYINI ÇÖZMELİYİZ

Bursa-Beşiktaş olaylarını çözmemiz lazım. Dün akşam birkaç provokatif tipi stattan attırdım. Bunu hep beraber olgunlukla çözmemiz gerekiyor.

AVRUPA’DA İMRENİLEN KULÜP OLACAĞIZ

Fulya‘yı gerçekleştirdik. 50 yıllık bir hayaldi. Beşiktaş’ın yeni hayali stattır. Gerçekleştirdikten sonra Beşiktaş dünya klasmanında bir kulüp olacak. Beşiktaş tamamen çağ atlayacak. Avrupa’da imrenilen takımlardan biri olacağız. Beşiktaş’ın bu birlik beraberliği devam etsin yeter ki. Sponsordan aldığım parayı kim getirirse onun ismini koyarım stada.

BAŞKA TAKIMLARI TUTAN ÜYELER VAR

Başka takımları tutan kongre üyeleri var ve bu konuda hiçbir şey yapamıyoruz Dernekler Kanunu’na göre. Ya istifa edecekler ya da bir şey yapamayacağız.

BEŞİKTAŞ’I BİZİM AĞZIMIZDAN ÖĞRENMELİLER

Bütün Anadolu’yu gezerek, oradaki Beşiktaşlılar’ı toplayarak panel yapıyorum ve soruları cevaplıyorum. Bu akşam da Adana’ya gidiyoruz. Kongre üyelerinin Beşiktaş’ı bizim ağzımızdan öğrenmesi gerek.

Basketbolda ilk sponsor açılımını Beşiktaş yaptı. Herkes tepki göstermişti ama diğer kulüpler peşimizden geldi. Belediyeler futboldan elini çekip amatör branşlarla ilgilensin. Basketbolda yapacağımız yatırımları devam ettireceğiz. Mütevazı kadromuz var. Beşiktaş’ın adının geçtiği yerde hedef şampiyonluk olmalıdır ancak imkanlar bu kadar.

KIRMIZI FORMA GELİYOR

Kırmızı rengin göze hitap açısından da bize yakıştığını sanıyorum. Zaten bizim üçüncü rengimiz kırmızı. Yeni sezonda kırmızı forma olabilir yine. Bu arada korsan formaya en çok rağbet eden taraftar Beşiktaş’ta. Her taraftarın bu kulübe senede 10 dolar harcaması lazım. Taraftarlık görevi bu. 90 dakika bağırmak tabiki önemli ama kulübe destek olmak da önemli.

BAŞKANLAR HALKI GALEYANA GETİRİYOR

Kulüpler Birliği’nin aldığı kararı başkanlarımızdan biri bozdu geçen hafta. Bizim her galeyana geldiğimizde aşağıda kıyametler kopuyor. Dikkatli olmak lazım. Halkımız malesef çabuk galeyana gelebiliyor. Bir derbi maç öncesi gazetelere bakın. Sanki maça değil de savaşa hazırlanıyorlar. Burada medya bir araya gelirse her şey çözülür.

YİNE ADAY OLACAĞIM

2010’da aday olacağım. Yoluma devam ediyorum. Genel Kurul neyi takdir ederse o olacak. Kaybedenin seçilene sonuna kadar destek olması lazım. Beşiktaş duruşuna yakışan budur. Seçim saat 8’de bitiyor, 8’i çeyrek geçe muhalefet başlıyor. Ama bunların düzeleceğine inanıyorum.

BEŞİKTAŞ’IN MAHKEMELİK OLMASINA ÜZÜLÜYORUM

İbra etmeme konusunda benim üzüldüğüm Beşiktaş’ın mahkemelik olması. Onlara da saygı duyuyorum. Onların da bir görüşü var. İbra etmeyeceğim kelimelerinin gazetelerde yer almasına da üzülüyorum. Yıldırım Demirören ve yönetiminin hesabını veremeyeceği hiçbir şey yoktur. Bunları da kendi aramızda çözmemiz gerekiyor.

SİVASSPOR VE TRABZONSPOR

Sivasspor, üst üste 2 sene şampiyonluğa oynayarak başarısının şans olmadığını gösterdi. Sonuna kadar gidecekler. Tahminime göre senelerce Sivas şampiyonluk kovalamaya devam edecek. Başarılı başkanları ve teknik direktörleri var. Güzel bir oluşum yakaladı.

Trabzonspor’un da tecrübeli ancak yeni bir kadrosu var. Zaman vermek lazım.

MİLLİ TAKIMIN İSPANYA MAÇLARI

Milli takıma oyuncu vermek kulübe bağlı değil. Fatih Terim’in işine karışamayız ancak son İspanya maçlarında İbrahim Toraman, Mert Nobre ve Mehmet Topuz’un olması lazımdı.

DÜNYA KUPASI’NA GİDEMEYİZ

Milli takımda istikrarı yakalayamadık. Çok beklenti içine girmeye gerek yok. İnşallah katılırız ama Dünya Kupası’na gidemeyiz bu saatten sonra. 20 dakika top oynadık Avrupa üçüncüsü olduk. O yüzden beklentileri yükseltmemek lazım. İyi bir yoldayız ama bir yerlere alt yapı yapmadan ve hızlı gidiyoruz. Yavaş yavaş gitmek en iyisi.

BATUHAN BÖYLE GİDERSE BEŞİKTAŞ’I AKLINDAN ÇIKARSIN

Eskişehir’de yaptığı kafayla gelecekse Beşiktaş’ı aklından çıkarsın. Düzelmezse ya satarız ya da her sene kiralarız. Çok iyi oyuncu ama kafasının ve kalbinin de bize uyması lazım.

Paylaş.

1 Yorum

  1. kamil masara on

    yıldırım demirören takım bu sene şampiyon olsa da başkanlığı bırakmalıdır.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: