Demirören yine aynı! “Avrupa’da rekor kırdık”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Yıldız transferlere rağmen elinde Türkiye Kupası’ndan başka bir şey kalmayan Beşiktaş’ta Başkan Yıldırım Demirören, Vikingur, Sofya, Helsinki gibi takımlara karşı alınan sonuçlarla övünmeye devam ediyor.

Adidas ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım Demirören, takımın bu sezon gösterdiği performansla ilgili olarak yaptığı açıklamada Beşiktaş’ı yerlere göklere sığdıramadı. Demirören, “Dünya sıralamasında 26. sırada olan tek Türk takımı Beşiktaş. Türkiye tarihinde Avrupa’da belki de 50 maç oynayan tek takım Beşiktaş. Avrupa kupasında Beşiktaş’ın rekorunu kıran bu takım” dedi. Yıldırım  Demirören, küme düşen voleybol takımından bahsetmedi.

Yeni sezonda takımın başında Tayfur Havutçu’yu görmek istediklerini belirten Yıldırım Demirören, ”Hocamıza ilk gün görevi tebliğ ettiğimizde beklentilerimizi ilettik. Bu beklentileri karşılayacağına inanıyoruz. Hocamızın karakterini çok iyi biliyoruz. Kendisiyle uzun zamandır çalışıyoruz. Kendisi başarıyı yakalayacağına inanmasaydı görevi kabul etmezdi” diye konuştu.

Real Madrid’in teknik direktörü Jose Mourinho ile görüşmesi konusundaki soruyu ise Demirören, şöyle yanıtladı:

”Kendisiyle toplantım işle ilgili değildi. Beşiktaş ile ilgili görüşmeler yaptık. Kendisi dünyanın en iyi 3 hocasından biri. Bana göre en iyisi. Beşiktaş ve oyuncularıyla ilgili 2 görüşme yaptık. Muhakkak ondan aldığımız güzel bilgileri hem hocamızla, hem yönetici arkadaşlarla paylaşarak değerlendireceğiz. Mourinho değerli önerilerde bulundu.”

Yıldırım Demirören, Fiyapı İnönü Stadı’nın yeniden yapımı konusunda kendilerine destek veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Projenin Anıtlar Kurulu’na gittiğini hatırlatan Demirören, şunları söyledi:

”Anıtlar Kurulu’na giden sadece Beşiktaş’ın dosyası değil. Beşiktaş bölgesini ilgilendiren 11 proje gitti. Onay Anıtlar Kurulu defterine işlendi. Kültür ve Turizm Bakanımız nedenini bir türlü anlamadığımız şekilde projeyi bekletiyor. Karar alındı. 5 sene sonra da bir ay sonra da aynı şekilde proje çıkacak. Bu stat 35 sene daha Beşiktaş’ın olacak. Yeni teknolojiyle yapalım, kayma durumu varsa bunu bu şekilde engelleyelim. Güzel hale getirelim. Dünyanın en güzel konumuna sahip bir yerde adından söz ettirecek bir stat haline getirelim. Devletimizden sadece izin konusunda destek bekliyoruz. Finansmanı ve projesi hazır. Kendimiz yapacağız. Anıtlar Kurulu Türkiye’de özellikle İstanbul’da tarihi değerlere en önem veren makam. Bu kurul neye izin verirse onu yapacağız. Kültür merkezi de yapılacak. Bakanımıza statla ilgili yanlış bilgi verildiğine inanıyorum.”

Beşiktaş’ı sevindirecek bilginin mutlaka geleceğini kaydeden Yıldırım Demirören, ”Fenerbahçe, Galatasaray, Kayserispor statlarını yaptı. Trabzonspor ve Sivasspor yapıyor. Beşiktaş’ın da stadını istemesi en doğal hakkı. Kimsenin üzülmeye ya da kırılmaya hakkı yok. Tribünlerde yapılanları ben de onaylamıyorum. Ama bir kırgınlık var ve birikim olarak bakanımızın algılamasını rica ediyorum. Kayma korkusu varsa zaten kayacak. Bu taraftar orada oldukça zıplayacak. Yeni teknolojiyle yapalım ki bakanımızın kayma tereddütünü ortadan kaldıralım. Mühim olan başbakanımızın bu işin başından itibaren desteklemesidir. Biz yarın yıkmaya hazırız” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: