BeşiktaşBJK HaberleriSpor Haberleri

Valerian Ismael ile yollar resmen ayrıldı Beşiktaş’ta beklenen açıklama geldi.

Valerian Ismael ile yollar resmen ayrıldı.

Beşiktaş’ta beklenen açıklama geldi. Siyah-Beyazlılarda teknik direktör Valerien Ismael ile yolların ayrıldığı Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmen bildirdi.

Beşiktaş ‘ta Valerien Ismael dönemi resmen sona erdi. Siyah-Beyazlılar, Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile ayrılığı kamuoyuna duyurdu.

Beşiktaş’ın Valerian Ismael ile yolların ayrıldığına ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Valerien Alexandre Ismael’in sözleşmesi karşılıklı anlaşmaya varılarak sona erdirilmiştir”

Valerien Ismael’den veda paylaşımı

Beşiktaş’taki sözleşmesi karşılıklı feshedilen Valerien Ismael, Instagram hesabından takımla vedasını paylaştı.

Beşiktaş ile yolları ayrılan Valerien Ismael, sosyal medyadan veda fotoğraflarını paylaştı.

Beşiktaş ile karşılıklı anlaşma yoluyla sözleşmesi feshedilen Ismael, takım personeli ve futbolcularla vedalaştı. Fransız teknik direktör kişisel Instagram hesabından bu kareleri yayınladı. Ismael paylaşıma herhangi bir not düşmedi.

Beşiktaş, Valerien Ismael’in ayrılığını duyurdu

Beşiktaş’ın yollarını ayırdığı teknik direktör Valerien Ismael, siyah-beyazlı kulüpte görev yaptığı süre boyunca özelikle ilk haftalarda büyük performans göstermiş ve liderlik koltuğuna oturmuştu.

Takıma sonradan gelen kiralık olarak oyuncuların ilk 11 ‘de oynatılmasına karşın beklenen performansı gösterememesi nedeniyle takımda düşüş yaşanmış ve Beşiktaş Atakaş Hatayspor maçı deplasmanına giderken  liderin 2 puan arkasına düşmüştü.

Valerian Ismail ve Besiktas

Siyah-beyazlı taraftarlarla güçlü bir bağ kurduğu gözlemlenen Fransız teknik adam, alınan saha sonuçlarında da

Ismael, görev yaptığı sürede üst üste 3 galibiyet sevinci yaşayan ve beklenmedik şekilde liderliğe oturan 47 yaşındaki çalıştırıcı yönetiminde şampiyonluğun favorisi olarak mücadele ederken takıma sonradan katılan kiralık gelen oyunculardan sonra Beşiktaş’ın son 6 maçta sadece bir kez kazanması ve ligin son sıralarındaki Atakaş Hatayspor’a 2-1 mağlup olması, siyah-beyazlı takımdaki kariyerinin noktalanmasına sebep oldu.

Hatayspor maçı öncesi Şenol Güneş kampanyaları başladı

Hatay maçından önce başlayan Şenol Güneş kampanyaları ile birlikte Valerien Ismael tepkilerindeki paralellik dikkatleri çekti.

Bülent Uslu: Şenol Güneş’i Beşiktaş’a getirmeye kimse cesaret edemez

Beşiktaş’ın 2 kupası son Şampiyon hocası  Sergen Yalçın ismi hiç ortaya bile atılmamış olması bazı spor yazarları ve yorumcularının tepkisine yol açtı.
Spor yorumcusu Bülent Uslu ise “Şenol Güneş’i Beşiktaş’a getirmeye kimse cesaret edemez!” sözleriyle haykırdı.

Şenol Güneş Hatayspor maçından 24 saat geçmeden 25 Ekim de tarihinde Tuzla’da

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin 24 Ekim Pazartesi akşamı oynanan Hatayspor maçından önce Valerien Ismael’in arkasındayım sözlerinden hemen sonra maçın ertesi günü Şenol Güneş Tuzla’da görüşmeye hazır olarak gelmesi dikkat çekti.

https://twitter.com/yakupjk04/status/1584905914456412165?s=20&t=1NvJjTk8MG99RzNHZwAWeg

Geçen sezonun 31. haftasında teknik direktör Önder Karaveli’nin ardından siyah-beyazlı takımın teknik patronluğunu üstlenen Ismael, toplam 19 maçlık serüveninde 8 galibiyet, 8 beraberlik ve 3 mağlubiyet yaşadı.

Beşiktaş, söz konusu karşılaşmalarda 32 gol atarken, kalesinde 23 gol gördü.

Ahmet Nur Çebi’nin ‘Arkasındayım’ dediği hocalar çoğaldı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Valerien Ismael’e destek açıklamaları camiaya inandırıcı gelmiyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Valerien Ismael’e alınan kötü sonuçlara rağmen destek açıklaması yapmıştı. Ahmet Nur Çebi, Fransız hocanın sonuna kadar arkasında olduklarını belirtirken eleştiri yapanları muhalefetin algı operasyonuna dahil olmakla suçladı.

Ancak Beşiktaş camiasında hem sosyal medyada hem de yazılı basında muhalefetin değil yönetim kanadının çok etkin ve güçlü olduğu biliniyor.

Ahmet Nur Çebi döneminde Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Önder Karaveli ve son olarak Ismael ile çalışan Çebi’nin geçirilen dönemlerde Şenol Güneş özlemi ve çalıştığı hocalarla ilgili hep benzer destek açıklamalarında bulunması dikkat çekti.

Ahmet Nur Çebi’nin bu açıklamalarından sonra hocalar ile yolların ayrılması dikkat çeken bir başka ayrıntı oldu.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları:

22 Ekim 2019: ABDULLAH AVCI’NIN ARKASINDAYIZ

Ahmet Nur Çebi, göreve geldikten sonra Abdullah Avcı için “Çok değerli hocam, Abdullah hocamla çok eski tanışıyoruz. Onunla bu yola devam edeceğiz. Onun arkasındayız. Sonuna kadar onunla beraberiz.” demişti. Sonrasında ise Avcı tazminatını da alarak ayrıldı.

23 Kasım 2021: SERGEN YALÇIN’IN ARKASINDAYIZ

Basınla yaptığı sohbet toplantısında Sergen Yalçın’a destek veren Çebi, “Kalkacağız tabii ki doğru söylemiş. Biz onunla hep yan yanayız. Oyuncularımızla beraber ayağa kalkacağız.” demişti. Emre Kocadağ ise Sergen Yalçın’la yapılan toplantının ardından Çebi’nin sözlerini paylaşıp “Başkanımız bunları belirtti. Biz sene başında nasıl, Sergen Yalçın ilk geldiğinde nasıl arkasındaysak inancını yitirmediği sürece biz onun arkasındayız. Biz nedenler üzerinde durduk” ifadelerini kullanmıştı. Kısa süre sonra ise Sergen Yalçın’la yollar ayrıldı.

24 Aralık 2021: ÖNDER KARAVELİ’NİN ARKASINDAYIM

Çebi, Önder Karaveli için ise göreve ilk geldiği günlerde “Hocamın yolu açık olsun, önce onun arkasındayım. Önce hocama yakışır bu işler. Benim hocam iyidir ve tercihimdir. Projelerime uygun bir hocadır, onunla yürümeyi istiyorum.” diye konuşmuştu. Ancak sonrasında yollar ayrılırken göreve Valerien Ismael geldi.

14 Ekim 2022: VALERİEN İSMAEL’İN ARKASINDAYIM

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, GKN Kargo ile yapılan yeni anlaşma öncesinde basın toplantısında: ”Hocamıza güveniyorum, güvenmeye devam ediyorum. Ancak kupayı, bu seneki şampiyonluğu Valerien Ismael ile beraber kazanma planımdan başka bir plan içinde değilim. Yönetim kuruluyla beraber bu sene hocamızla beraber devam etme kararımız devam ediyor. Fikrimizde değişiklik gerektirecek herhangi bir konu da yok. Özellikle son zamanlarda algı yönetiliyor. Taraftara seslenmek istiyorum. Ismael’in eleştirildiği ve içine düşürülmeye çalışıldığı bir durum söz konusu. Şimdi işin içinde 2 grup var. Sosyal medya ve basın ve medya. Sosyal medya ile ilgili eleştirilerin arkasında Beşiktaş yönetim kurulu ve başkanına düzenlenmiş bir komplo var. Beşiktaş ve hocanın başarısız olması, algılar yaratılarak planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Hürser Tekinoktay olacakları Hatayspor maçından önce adeta tek tek söylemişti

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinden ve önceki dönem başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, Aygün Özipek’in Radyospor’da hazırlayıp sunduğu ters köşe programına konuk olduğu programda Ahmet Nur  ise Valerien ismael’in gönderilme planının olduğunu uzun zamandır Çebi’nin Şenol Güneş isteği olduğunu herkesin bildiğini söylemişti.

Hürser Tekinoktay’ın Valerien İsmael ve Çebi’nin açıklamalarına karşı verdiği cevaplar ise şöyle olmuştu:

Zaten göndermek zorunda kalırsanız, önce sizin gitmeniz lazım. İki kupalı şampiyonluk almış olan genç, kendi içinden yetişmiş bir teknik direktör yaratmışken, Sergen Yalçın’dan bahsediyorum. Biz bunu  sudan sebeplerle özellikte futbol sahalarının dışında yalnız bırakılarak, çaresiz bırakılmasıyla birlikte, çocuğun iki kupa aldıktan sonra aynı senaryonun devam etmesiyle ve arkasında bir tane yöneticinin çıkıp arkasında kenetlenememesinden dolayı bir hüsran oldu. Bunun olmamsı lazımdı. 12/13 kişi ile şampiyon olmuş ve müthiş bir başarı göstermiş hocanızını heba etmemeniz lazımdı.

Hürser Tekinoktay “Bunlar Ahmet Nur Çebi’nin klasik konuşmalarıdır. İsim vererek konuşsun.”

O gitti arkadan Portekiz’de Pinherio diye birinin peşinden koştular. Sonra arkadan deneyimsiz genç birini getirdiler. Önder Karaveli’yi…

Deneyimsiz  bir hocaya takımı teslim ettiler aynı sloganlar vardı. Arkasındayız gibi. Şenol Güneş tartışmaları varken Önder hocanın süreci 1-2 maç kazanınca uzadı. Uzadıktan sonra hocanın deneyimsiz ve  o platformda bir performans gösterebileceğini göremeyince yönetim, zamanı kullandı.

Zaten başarıda da başarısızlıkta da zaman ne kadar uzarsa, lehlerine çalışıyor bu zaman. Özellikle zaman ne kadar uzarsa geriye dönük hesapların görülmesi ile ilgili zaman kazanıyorlar. Dolayısıyla Önder hoca ile gitmeyeceğini anlayınca bu sefer çok iyi üçlü savunma oynatıyor diye Valerien İsmail’e gittiler. Önder hocaya da bizim çok büyük projemiz gelişim antrenörü olarak alt yapı üst yapı birleştirecek mimar dediler. Önder hocada 3 ay sonra Adanaspor’a gitti.”

Hürser Tekinoktay : “Valerien İsmail’i hedef göstermeyin”

“Valerien İsmail’i getirdikleri zaman zaten hocanın kariyeri büyük takımda büyük kariyere ve deneyime sahip olan bir CV’si yoktu. Şimdi böyle bir hoca getiriyorsanız o zaman ileriye dönük bir yatırım ve orta vadeli bir plan yapacaksınız. Onu da yetiştireceksiniz. Takımı da ona vereceksiniz. O da hem takımı yükseltecek hem de deneyimini arttıracak. Şimdi bu hocadan gelipte üst düzeyde deneyim sahibi olan müthiş hoca dokunuşları olan bir performansı kısa vadede  bekleyemezsiniz. Haksızlık olur zaten…

Dolayısıyla siz Valerien İsmail’i getiriyorsanız orta vadeli bir proje yapıyorsunuz demektir. Genç, hırslı, başarıya hazır, çalışkan bir hoca getiriyorsununuz. Tabi bunlar teknik direktörlük için yetmiyor. Özelikle kısa vadede sonuç almak için. Çünkü teknik direktörlük tecrübe, olgunluk, doğru karar verme ve özelikle kati surette deneyim gerektiriyor. Bunu büyük takımlar için söylüyorum. Şimdi siz böyle birini getirdiyseniz şimdi hiç arkasındayım, yanındayım vs gibi sözler söylememeniz lazım. Gerek yok. Üstelik bunları dediğiniz zaman, aksine suçladığınız muhalefet yerine sosyal medyada ve basında siz güçlüsünüz, o zaman bunun sürekli bunu gündeme getiriyorsanız hocayı hedef gösteriyorsunuz demektir. Ve bunun kaynağı da siz olursunuz.

‘Ben hocamızın arkasındayım’ senin bunu demene gerek yokki. Kontratı sen yaptın zaten..

Bence bana göre Valerien İsmail’in gelmemesi gerekiyordu. Bunun çok net söyleyeyim. Beşiktaş’a Şampiyonlar ligi deneyimi sahibi büyük bir hocanın gelmesi gerekiyordu. Elinde geniş bir oyuncu kadrosu olan ve işine kimsenin karışamayacağı bir hocanın gelmesi gerekiyordu.” demişti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu