Currently set to Index
Currently set to Follow

Toplu Aidat Davası: Yönetim Disiplin Kurulu’nu Savundu, Dava Ertelendi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş kongre üyesi Sezgin Gülnar’ın Disiplin Kurulu’nun görevden alınması için açtığı davanın üçüncü duruşması bugün görüldü.

Davanın bugünkü duruşmasında BJK yönetim kurulu, Disiplin Kurulu’nun görevden alınması talebiyle açılan davanın reddini istedi. Dava Aralık ayına ertelendi.

Dava Neden Açıldı?

Beşiktaş’ta bir grup kongre üyesinin yıllık aidatlarının usule aykırı olarak toplu şekilde ödendiği, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı bazı kişilerin kulübe üye yapıldığı gibi gerekçelerle 2018 yılında Sezgin Gülnar, Yönetim ve Disiplin Kurullarına başvuru yaparak, iddiaların soruşturulmasını talep etmişti.


Ancak başvuruların alındığına dair kaşeli ve imzalı belge olmasına rağmen Divan Kurulu, “Kurulumuza ulaştırdığınız evrakın incelenmesi sonucu, 20.07.2018 tarihli dilekçenizin , Disiplin Kurulu Başkanı veya üyelerine teslim edildiğini gösterir herhangi bir dayanak bulunamamıştır.” şeklinde yazıyla karşılık vermişti.

Bu gelişmelerin ardından tüzük gereği başvurusunun işleme alınması gerektiğini ancak bunun yapılmadığını öne süren Sezgin Gülnar, tüzüğü ihlal eden Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz Özeren ve kurul üyelerinin Mayıs 2019’daki kurul seçimlerine giremeyeceğini belirterek disiplin kurulunun görevden alınması için dava açmıştı.

Share.

Leave A Reply