TFF’nin uyarısıyla akıllara gelen soru: Beşiktaş’ın başkanı kim?

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

TFF’den gönderilen yazıda, “Kurallar gereği TFF’nin muhatabı Futbol A.Ş.’dir. Her görüşme Erdal Torunoğulları üzerinden yapılmalı. Çünkü Futbol A.Ş.’de başkan Torunoğulları gözüküyor” denildi.

Hürriyet gazetesinden Adil Demirçubuk’un haberine göre Beşiktaş’ta kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Futbol A.Ş.’nin başına geçmemesi uzun bir süre tartışılırken, geçen hafta yaşananlar konunun yeniden gündeme gelmesine neden oldu. Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz hafta içinde siyah beyazlı kulübe konuyla ilgili bir uyarı gönderdi. Gönderilen yazıda “Kurallar gereği TFF’nin muhatabı Futbol A.Ş.’dir. Her görüşme Erdal Torunoğulları üzerinden gerçekleştirilmeli. Çünkü Futbol A.Ş.’de başkan Erdal Torunoğulları gözüküyor” denildi. Bu uyarının ardından ‘Beşiktaş’ın başkanı kim? Torunoğulları mı Ahmet Nur Çebi mi?’ soruları akıllara takılırken yönetimin izleyeceği yol da merak konusu oldu.

Çebi daha önce Futbol A.Ş.’de görev almaması ile ilgili olarak “Hem futbol A.Ş.’nin başında oturacağım, hem Beşiktaş’ın başında oturacağım, hem çalacağım hem oynayacağım. Böyle olmaz. Muhalefet olmalı, Beşiktaş’ın kontrol mekanizmasının oluşmasının ilk adımı budur. ‘Siz sorumluluktan mı kaçıyorsunuz?’ diyenlere şunu söyleyeyim; ben Beşiktaş Kulübü’nün başkanıyım. Bütün borçlarından, vergi borçlarından sorumluyum. Futbol A.Ş.’de olmadığım zaman sorumluluk almayacağım anlamına gelmez. Biz hiçbir şeyden kaçmıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz