Tayfur Havutçu Sportif Direktör oluyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Şike soruşturması kapsamında aylarca tutuklu kaldıktan sonra 12 Aralık’ta tahliye edilen Tayfur Havutçu Beşiktaş’ta Sportif Direktörlük görevine getiriliyor.

Beşiktaş yönetiminin Ağustos ayında Tayfur Havutçu’nun yardımcısı olarak göreve getirdiği Carlos Carvalhal’in gösterdiği üstün performans yönetimin planlarını alt üst etti. Her fırsatta Tayfur Havutçu’nun vekili olduğu vurgulanan Carlos Carvalhal’in yoğun maç trafiğine rağmen UEFA Avrupa Ligi ve Süper Lig’de aldığı başarılı sonuçların ardından Yıldırım Demirören geri adım atmak zorunda kaldı.

Her şeyin yolunda gittiği takımda Tayfur Havutçu’nun yeniden teknik direktör olmasının takımı bozacağını düşünen yönetim genç teknik adamı en azından bu sezon sonuna kadar kulübe dışında görevlendirecek. Tayfur Havutçu da yönetimle yaptığı görüşmelerde sezon sonuna kadar teknik direktörlük yapmak istemediğini bildirdi.

Resmi açıklama yapıldı;

Kulübümüz’ün Sayın Tayfur Havutçu ve Sayın Carlos Carvalhal ile ilgili açıklamasıdır:

Yönetim Kurulumuz, Sayın Tayfur Havutçu ile yapmış olduğu görüşme neticesinde, hocamızın, Beşiktaş JK Futbol Takımları Genel Direktörlüğü’ne getirilmesine; Futbol Altyapı, A2 ve Futbol A Takımı teknik ve idari konularında, tek yetkili olarak göreve başlamasına karar vermiştir.

Sayın Carlos Carvalhal, Futbol A Takımı Teknik Sorumlusu olarak görevine devam edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d