Şok iddia, sıra da Adnan Dalgakıran mı var ?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

2020 tarihli raporun Bruno Pinheiro tazminatı ve açıklamalarıyla aynı gün tekrar gündeme gelmesi tesadüf mü yoksa Adnan Dalgakıran’ı itibarsızlaştırmak için mi ?

Beşiktaş’ın ön anlaşma sağladığı, İkinci Başkan Adnan Dalgakıran’ın, BBN Türk televizyonuna açıklamalar yaparak “Bruno, yakın tarihde burada olacak. diyerek İstanbul’a geleceğini söylediği Bruno Pinheiro’nun bir andan tazminat konusu ortaya çıktı.

Adnan Dalgakıran ve Ceyhun Kazancı için beklenmeyen gelişme

Adnan Dalgakıran ve Ceyhun Kazancı’nın birlikte yürüttükleri operasyonda 1,5 yıllık ön anlaşma sağladığı ve sözleşme için İstanbul’a davet ettiği Portekizli teknik direktör Bruno Pinheiro, önceki gece yaptığı açıklamayla bu konunun kapandığını söyledi.

Dün oynanan Famalicao ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Pinheiro,  “Beşiktaş ikinci başkanının yakın zamanda İstanbul’da olacağınız yönündeki açıklamalarını onaylıyor musunuz?”sorusu üzerine “Hayır, onaylamıyorum. Bu konu benim için kapandı” şeklinde cevap verdi.

Bilindiği gibi BJK As Başkanı Adnan Dalgakıran, önceki gün yaptığı açıklamada Bruno Pinheiro’nun kısa zamanda İstanbul’a geleceğini ve sözleşme imzalayacağını ifade etmişti. Ancak Pinheiro, 350 bin Euro’luk çıkış maddesi konusunda Estoril’le anlaşma sağlayamadı ve takımında kaldı.

Ahmet Nur Çebi ” 50 bin tazminatı ben ödemem”

Olayın perde arkasıyla ilgili ortaya atılan bir iddiaya göre Ahmet Nur Çebi  “Bu 50 bin euro tazminatı ben ödemem. Kim istiyorsa madem o ödesin. Acele etmeye gerek yok” demesi olması üzerine basında Portekiz’in en iyi teknik direktörü olarak lanse edilen Bruno Pinheiro’nun fesih bedeli 350 bin euro diye haberler çıkmaya başlamıştı.

Fatih Doğan: Devrim niteliğindeki projeler doğru isimlerle ve doğru iletişimle yapılır.

Beşiktaş muhabirlerinden Fatih Doğan ise projelerin doğru isimler ve doğru iletişime ihtiyacı olduğuna dikkat çektiği bir paylaşımda bulundu “Türk futbolunun çıkmaz sokağa girdiğini, popülizmin yapıyı kemirdiğini yıllardır yazılarda ekranlarda dile getiriyorum. Devrim niteliğindeki projelere ihtiyaç var. BJK özelinde niyet bu ise desteklemek lazım, ancak bu iş doğru isimlerle ve doğru iletişimle yapılır.”

Şok iddia, sıra da Adnan Dalgakıran mı var ? Dalgakıran’ ın projesine Ahmet Nur Çebi mi engel oldu

Bu gelişmeler üzerine Şenol Güneş konusunda başkanla ters düşen Adnan Dalgakıran ve ekibi  tarafından büyük bir proje için görevlendirilmesi düşünülen portekizli teknik adamın tazminatının yüksek denmesi rotanın Şenol Güneş’e çevrilmesi anlamını taşıyor.

“Kim ne kadar Beşiktaşa’ para verdi”

Tüm bu olaylar olurken hemen aynı gün bir takım trol hesaplardan Twitter’da “kim ne kadar Beşiktaşa’ para verdi” diye Adnan Dalgakıran’ı ve bazı isimleri itibarsızlaştırmak için bir algı kampanyası başlattılar.

Yoğun kampanya da kullanılan ve Dalgakıran’ı hedef gösteren kayıtlar 2020 yılında ki raporda kulüpten alacaklı olan yöneticilerin alacalarının miktarları üzerineydi.

2020 tarihli raporun Bruno Pinheiro tazminatı ve açıklamalarıyla aynı gün tekrar gündeme gelmesi tesadüf mü yoksa Adnan Dalgakıran’ı itibarsızlaştırmak için mi ?

Oysa geçtiğimiz yıl açıklanan raporda kulüpten Bilgihan Sürmen: 5 bin TL Erdal Torunoğulları: 918 TL Adnan Dalgakıran: 738 TL Berkan Gocay: 471 TL alacağı gözükmesine ve Mesut Urgancılar’ın hatta hiç alacağı olmamasına rağmen hedefin bir tek Adnan Dalgakıran olması bu iddiaları doğrular niteliğindeydi.

Sosyal medyada Adnan Dalgakıran istifa tagları açılmasıyla birlikte bir çok kullanıcı Adnan Dalgakıran’a büyük tepki gösterdi.

Bülent Uslu isimli bir kullanıcı: “Beşiktaş’ımızın yöneticisi, bir programa arabasından canlı yayına katılıyor. Bruno ile anlaştıklarını ve İstanbul’a geleceğini söylüyor. Aradan 24 saat geçmeden o teknik adam tarafından yalanlanıyor. Beşiktaş’ımızı çoluk çocuk mu yönetiyor? İnanılır gibi değil!” derken

Arda isimli kullanıcı: “Milyonlarca yatırım yapan ekipte Adnan dalgakıran dalga geçer gibi 700 küsür bağış yapmış bence onun da bırakması gerekir ” dedi.

Efe Önder isimli kullanıcı ise: “Adnan Dalgakıran sen ne biçim yöneticisin? TV de çıktığın magazin programımda şu hoca geliyo bu hoca geliyo diye konuşuyorsun. Bide kulübe 700₺ (yedi yüz) hibe etmişsin dalga mı kırıyorsun bizimle hiç zahmet etmeseydin ya iban yolla gönderelim sana derhal istifa @adnandalgakiran”

Hasan Türkmen “Lütfen değişimi başlatın Adnan Bey! #adnandalgakıranistifa”

Bilindik itibarsızlaştırma yöntemi ilk değil

Aynı itibarsızlaştırma kampanyaları daha önce Dorukhan ve Aboubakar başta olmak üzere bazı futbolcular ile Sergen Yalçın’a ve muhalafete karşı da olmuştu.

Bu gelişmeler sonrasında Siyah-Beyazlılar, Ahmet Nur Çebi tarafından istanbul’a çağrılan Şenol Güneş ile derbi sonrasında anlaşması bekleniyor.

Şok iddia: Şenol Güneş Kadıköy’e gitmek istemiyor, Fenerbahçe maçından sonra sözleşmeyi imzalayacak

Paylaş.

2 yorum

  1. Geri Bildirim: BJK : "Sayın Önder Karaveli hakkında yapılan akıldan, izandan ve ahlaktan uzak yorumların kabul edilmesi mümkün değildir" - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: